"Сім хвилин колективного мовчання" на Ґластонбері від Марини Абрамович: як реагувала публіка

"Сім хвилин колективного мовчання" на Ґластонбері від Марини Абрамович: як реагувала публіка

Марина Абрамович на Ґластонбері, 28 червня 2024 року
Марина Абрамович на Ґластонбері, 28 червня 2024 року . Getty Images/Jim Dyson

На сцені Pyramid британського музичного фестивалю Ґластонбері сербська мисткиня Марина Абрамович провела перформанс "Сім хвилин колективного мовчання" як уособлення цьогорічної теми "Мир у всьому світі".

Про це розповідає BBC.

Зі сцени перформансистка закликала тисячі відвідувачів заплющити очі, покласти руку на плече сусіда і не рухатися протягом 420 секунд після того, як пролунає гонг.

Сама ж Абрамович розвела руки в боки, щоб відкрити сукню у формі символа CNDСимвол CND, розроблений Джеральдом Голтомом 1958 року. Пізніше він став універсальним символом миру і використовується в різних варіаціях повсюдно. (Campaign for Nuclear Disarmament — Кампанія за ядерне роззброєння), яку фестиваль підтримує протягом усієї своєї історії.

Сукню створив колишній креативний директор Burberry Ріккардо Тіші.

марина абрамович
Марина Абрамович на Ґластонбері, 28 червня 2024 року . Getty Images/Joe Maher

Щоправда, як зазначає видання, звуки музики з навколишніх сцен все ще проникали в тишу, а половина натовпу не вимкнула сповіщення на телефонах.

"Але загальний ефект був напрочуд зворушливим. Відклавши гедонізм фестивального життя на сім хвилин, тисячі людей зупинилися, щоб замислитися над своїм місцем у світі".

В інтерв'ю The Guardian перед дійством Абрамович говорила, що виступ ризикує бути провальним. А також що напередодні відвідала Стоунгендж, щоб "отримати всю енергію, яку зможе".

Відвідувачі переважно були захоплені перформансом та сказали, що це було "дуже потужно".

Натомість у X Абрамович звинувачують у виконанні сатанинського ритуалу над відвідувачами Ґластонбері: "Так працює фальшиве світло. Воно знаходить, здавалося б, спокусливий і часто гуманістичний привід, де воно так зворушливо заявляє, що світ переживає темний період, щоб змусити нормальних людей прийти і взяти участь у цьому святкуванні на знак пошани до свого володаря темряви".

Хто така Марина Абрамович

Марина Абрамович — сербська мисткиня.

Вона займається мистецтвом витривалості, досліджуючи відносини між художником і аудиторією, межами тіла і можливостями розуму. За 50 років роботи її прозвали "бабусею перформансу". Вона відкрила нове поняття ідентичності, роблячи спостерігачів учасниками й зосереджуючись на "протистоянні болю, крові та фізичних меж тіла".

Абрамович зіграла епізодичну роль у фільмі "ДАУ" артдиректора Меморіального центру Голокост "Бабин Яр" Центр фінансується російськими та українськими бізнесменами. Зокрема, російськими бізнесменами Павлом Фуксом, який знаходиться у санкційному списку України, Михайлом Фрідманом та Германом Ханом, які перебувають у так званому "списку Путіна" Міністерства фінансів США.і російського режисера Іллі Хржановського.

Також у 2021 році створила інсталяцію "Кристалічна стіна плачу" до 80-х роковин з початку розстрілів у Бабиному Яру.

Тоді голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович говорив, що незрозуміло, що там робить "Стіна плачу", оскільки чинна концепція комплексної меморіалізації, не збігається з тими ідеями, які презентував Хржановський.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України Абрамович опублікувала відеозвернення, де сказала, що, працюючи в Україні, познайомилася з місцевими ближче: "Вони горді, вони сильні, вони гідні. Я повністю солідарна з ними в цей неможливий день".

Пізніше Офіс президента опублікував лист мисткині, де вона закликає світ об'єднатися, щоб допомогти Володимиру Зеленському та українському народові.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок