Оксана Забужко назвала свій топ 10 українських романів

Оксана Забужко назвала свій топ 10 українських романів

Топ-10 українських романів від Оксани Забужко
Оксана Забужко оголошує переможця "Срібного ведмедя" за найкращий сценарій на "Берлінале-2024". Getty Images/JOHN MACDOUGALL/AFP

Українська письменниця Оксана Забужко оприлюднила власну добірку найкращих українських романів ХІХ–ХХ століть.

Про це вона написала у Facebook.

"«Мій список» ні на що не претендує, складений був суто «для себе» з романів, які я люблю і перечитувала («перечитуваність» — це мій головний обов'язковий критерій!), і я сама була приємно заскочена тим, скільки позицій у мене (виявляється!) збіглося з фаховими філологами. Якщо мій список когось змусить сходити в бібліотеку або й відкрити нового для себе класика, — значить, таки варт було його оприлюднити", — зазначила письменниця.

Добірка найкращих українських романів від Оксани Забужко

  1. Василь Мова (Лиманський), "Старе гніздо й молоді птахи"
  2. Панас Мирний, "Повія"
  3. Іван Франко, "Перехресні стежки"
  4. Валер'ян Підмогильний, "Місто"
  5. Майк Йогансен, "Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швейцарію"
  6. Юрій Яновський, "Майстер корабля"
  7. Зінаїда Тулуб, "Людолови"
  8. В. Домонтович, "Без ґрунту"
  9. Ірина Вільде, "Сестри Річинські"
  10. Емма Андієвська, "Роман про добру людину"

Оксана Забужко — українська поетка, письменниця, есеїстка. Лауреатка багатьох премій, зокрема Національної премії України імені Тараса Шевченка (2019), Літературної премії Центральної та Східної Європи "Анґелус" (2013), "Книги року BBC" (2020). Її книги та статті перекладені понад 20 мовами.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок