Статті про Ірину Цілик, "Памфір" й Івана Мазепу різними мовами: як пройшов місяць культурної дипломатії у "Вікіпедії"

Статті про Ірину Цілик, "Памфір" й Івана Мазепу різними мовами: як пройшов місяць культурної дипломатії у "Вікіпедії"

У "Вікіпедії" створили понад 1000 статтей про українську культуру
Кадр із фільму "Памфір". YouTube/Indie Sales

У марафоні "Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії" взяли участь 200 учасників зі всього світу. Вони покращили 425 наявних та створили 1260 нових статей. Марафон проводять уже вчетверте.

Про це йдеться у пресрелізі Українського інституту, наданому Суспільне Культура.

Цьогорічною фокусною темою було розкриття української ідентичності всесвітньовідомих митців та розкриття їхнього внеску в українську і світову культури.

З 1 до 31 березня матеріали створили у 66 мовних розділах "Вікіпедії" — це рекорд за чотири роки існування проєкту.

Учасники додали статтю про Софію Яблонську азербайджанською, бретонською — про Сергія Корольова. Також доповнили наявні англомовні публікації про Сергія Параджанова та Софію Окуневську.

"Через велику відстань між двома країнами та з інших причин, багато людей у Китаї не розуміють Україну, особливо після її здобуття незалежності. Перекладені мною статті, зокрема про сучасних українських постатей, допоможуть китайцям краще зрозуміти українську культуру", — сказав учасник проєкту, користувач Uyiliu2 з Китаю.

У межах проєкту з’явилися статті про вірш "Заповіт" Шевченка французькою, Кам’янець-Подільську фортецю — німецькою, Андріївську церкву — арабською, китайською — про фільм "Земля" і узбецькою — про фільм "Памфір". Також створили матеріали про Ірину Цілик тамільською, про будинок "Слово" — урду, берберською мовою про Тараса Компаніченка, бретонською — про український гімн та мовою маніпурі — про Лесю Українку.

Чимало уваги учасники приділили українській нематеріальній спадщині. Відтепер у "Вікіпедії" є матеріали ассамською про українське національне вбрання, есперанто — про Хортицю, а також про історичні постаті та події: грузинською — про Івана Мазепу, кантонською — про Українську Народну Республіку, угорською — про Анну Ярославну.

Минулого року до кампанії долучилися 154 учасники та учасниці з усього світу: від США та Канади до Малайзії та Японії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок