Українські бібліотекарі публікуватимуть статті на українській "Вікіпедії"

Українські бібліотекарі публікуватимуть статті на українській "Вікіпедії"

Українські бібліотекарі публікуватимуть статті на українській "Вікіпедії"
Екран із "Вікіпедією". Вікіпедія. Фото: Getty Images

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого та громадська організація "Вікімедіа Україна" підписали меморандум про співпрацю, за яким бібліотекарі наповнюватимуть "Вікіпедію" як підвищення кваліфікації.

Про це повідомляє "Укрінформ".

Директор бібліотеки імені Ярослава Мудрого, Олег Сербін сказав, що після підписання меморандуму певну кількість бібліотекарів планують навчити користуватися "Вікіпедією". Вони згодом передадуть цей досвід своїм колегам.

"Багато з моїх колег-бібліотекарів уже не перший рік наповнюють «Вікіпедію», а також модерують цю справу. Цей досвід потрібно масштабувати й поглиблювати, тому ми виступили з пропозицією співпраці на більш професійних рейках, щоб це не було ініціативою одного бібліотекаря, а щоб спільно далі рухати цю світлу справу", — сказав Сербін.

Станом на зараз в Україні функціонують 13 тисяч бібліотек. Очікується, що така співпраця збільшить кількість матеріалів на "Вікіпедії", а також підвищить обізнаність бібліотекарів.

Представник ГО "Вікімедіа Україна" Юрій Пероганич розповів, що Україна, за результатами березня 2024-го, на 10 місці у світі за створенням нових статей у "Вікіпедії". В березні додали 4800 статей. Загалом українська "Вікіпедія" — на 14 місці за кількістю статей у світі, за розміром бази даних посідає 12 сходинку.

  • У "Вікіпедії" в березні 2024 вчетверте провели щорічну кампанію з написання текстів про українську культуру, що має на меті збільшити кількість статей як українською, так і іноземними мовами.
  • Також у січні-лютому тривав "Вікімарафон" з написання статей українською присвячений 20-річчю української "Вікіпедії".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок