Підліток зі США зробив те, що міг тільки штучний інтелект: виграв у "тетріс"

Підліток зі США зробив те, що міг тільки штучний інтелект: виграв у "тетріс"

Підліток зі США зробив те, що міг тільки штучний інтелект: виграв у "тетріс"
. Фото: @porqueTTarg/X

Тринадцятирічний підліток з Оклахоми (США) Віліс Гібсон виграв у "Тетріс" — він дійшов до 157 рівня гри, що раніше вдавалося тільки штучному інтелекту.

Про це 3 січня повідомили у The Guardian.

Тепер Віліс Гібсон вважається першою людиною, якій вдалося досягти кінця — після 157 рівня гра припиняється через збій у коді.

На відео підліток з ніком Blue Scuti грає приблизно 38 хвилин і досягає 157-го рівня, перш ніж сказати: "О, я промахнувся", вважаючи, що невдало поставлений блок зірвав спробу.

Віліс тепер вважається одним з найсильніших гравців у тетріс в країні, оскільки почав грати лише два роки тому, використовуючи нову популярну техніку маніпуляцій з контролером NES, відому як "роллінг".

Свою перемогу підліток присвятив своєму покійному батькові Адаму, який помер минулого місяця.

Раніше вважали, що людина може грати в "Тетріс" до 29-го рівня, адже відтоді блоки в грі починають падати занадто швидко, щоб людина могла реагувати.

Що відомо про "Тетріс"

"Тетріс" — одна з найстаріших відеоігор. її винавшов радянський інженер-програміст Олексій Пажитнов. Її випустили у 1985році на оригінальній розважальній системі Nintendo.

Назву гри автор створив поєднавши грецький префікс "тетра-" зі словом "теніс" — улюбленою грою Пажитнова.

Гра в різних інтерпретаціях існує майже для кожної ігрової консолі та операційної системи, а також для інших пристроїв: мобільних телефонів, медіаплеєрів, кишенькових комп'ютерів тощо. Загалом вона дотупна на понад 65 платформах, що є рекордом Гіннеса з найбільш портованої відеогри.

Мета гри — повертати та розміщувати блоки, щоб вони не накопичувалися. Вони мають утворювати суцільні горизонтальні лінії, після чого ряди блоків очищаються.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок