7 млн грн для ЗСУ: мисткиня Жанна Кадирова збирає кошти для військових завдяки своїм роботам

7 млн грн для ЗСУ: мисткиня Жанна Кадирова збирає кошти для військових завдяки своїм роботам

7 млн грн для ЗСУ: мисткиня Жанна Кадирова збирає кошти для військових завдяки своїм роботам
.

Українська мисткиня Жанна Кадирова ще весною 2022 року почала проєкт "Паляниця". Завдяки цьому їй уже вдалося передати на підтримку ЗСУ 7 мільйонів гривень.

Про це 22 жовтня повідомили представники галереї PinchukArtCentre

"Це гуманітарний проєкт. Бо передусім коли він анонсується людям, зазначається, що всі кошти з продажу цих робіт ідуть на допомогу Україні. Спочатку я купувала їжу, якісь матеріали для дахів, різні речі. Але останній більше ніж рік — це виключно допомога армії", — зазначає мисткиня.

Проєкт складається з артоб'єктів, що імітують форму традиційного українського хліба, але виготовлені з річкових каменів.

Художники Жанна Кадирова та Денис Рубан на початку березня 2022 року провели два тижні у підвалі свого будинку, рятуючись від ракетних ударів та диверсійних груп окупантів, що тоді заполонили околиці Києва, після чого вирішили евакуюватися на захід України. Місцеві жителі одного із закарпатських сіл прихистили їх у мальовничому будиночку на схилі гори, поруч із річкою.

Кадирова розповідала, що коли вони тільки приїхали на Закарпаття, то багато гуляли околицями й звернули увагу на річкові камені, які своєю формою нагадували хліб. Так і виникла ідея перетворити їх на символічні об'єкти. Митці знайшли пустий будинок в Береговому, який вдалось обладнати під художню майстерню.

Наприкінці березня вони зробили виставку "Паляниця" на Закарпатті, але фотографії викликали інтерес по всьому світу. Пізніше Кадирова зазначала, що одна з перших "паляниць" поїхала в Будапешт, а значна частина артоб'єктів полетіла до Японії.

"Я прошу за «паляницю» стільки, скільки вона важить: трикілограмовий камінь коштує €3000. Коли гроші почали надходити, ми купували щось для армії. Наприклад, дрон за €9500. Це вселило нову віру в мистецтво",додавала мисткиня.

Хто така Жанна Кадирова

Жанна Кадирова — українська художниця і скульпторка. Учасниця групи "Р.Е.П." ("Революційний Експериментальний Простір"), яка виникла під час української Помаранчевої революції в Києві 2004 року.

Її роботи були представлені на виставках у Відні, Парижі, Монако, Будапешті, Сан-Паулу та Давосі, на художніх ярмарках у Нью-Йорку і Маямі. Авторка нагороджена премією імені Казимира Малевича та Національною премією PinchukArtCentre.

З 2017 до 2020 року Жанна працювала над відомим мистецьким проєктом Market, в межах якого створювала скульптури харчових продуктів із будівельних матеріалів: серію презентували на 58-й Венеційській бієнале.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок