Стенд мистецьких видань: які видавництва представлять артбуки на Франкфуртському книжковому ярмарку

Стенд мистецьких видань: які видавництва представлять артбуки на Франкфуртському книжковому ярмарку

Стенд мистецьких видань: які видавництва представлять артбуки на Франкфуртському книжковому ярмарку

Франкфуртський книжковий ярмарок цьогоріч пройде з 18 до 22 жовтня. Український стенд буде представлено з понад 500 книгами від 43 видавництв, зокрема — артбуками.

Про події, повʼязані зі стендом мистецьких видань, Суспільному Культура розповіла кураторка одного з павільйонів Катерина Носко.

За її словами, попри те, що за даними Книжкової палати наклади цьогоріч зменшилися в чотири рази, а матеріали для друку книжок стають тільки дорожчими, "зберігається певна енергія": "Тобто видається менше назв книжок, але використовуються та читаються вони інтенсивніше. У цих обмежених мережах та, відповідно, накладах, своє місце знаходять артбуки, яким притаманно бути обмеженими у кількості".

Носко додала, що на колективному стенді мистецьких видань зібрані видання від дев'яти українських малих видавництв, які продовжують видавати нові книжки, "попри всі складнощі, з якими може сьогодні зустрітися незалежний видавець".

Це видавництва:

  • Artbooks;
  • Booksha;
  • ist publishing;
  • MOKSOP (Музей Харківської школи фотографії);
  • Projector Publishing;
  • Lviv Media Forum Publishing House;
  • Oleksandr Dovzhenko National Centre ("Довженко-центр");
  • Rodovid Press ("Родовід");
  • Osnovy Publishing ("Основи").

21 жовтня проведуть дискусію від Ґете-інституту в Україні "Мені досі соромно викидати їжу: як працювати з історичними темами в художніх книжках" про те, як візуальна мова артбуків орієнтується у межах "складних історичних тем" і чи залишає артбук читачам простір для вдумливої інтерпретації.

Подія відбудеться за участі художника Андрія Достлєва, художниці та культурної антропологині Лії Достлєвої, журналіста Максима Еріставі, кураторки та культурної менеджерки Альони Каравай. Модеруватиме подію Анастасія Леонова (ist publishing).

А також окремо проведуть автограф-сесію Максима Еріставі до виходу його книги "Російський колоніалізм 101".

Разом із групою українських художниць та художників Еріставі створив ілюстрований кишеньковий путівник про 48 останніх вторгнень російського колоніалізму, аби популяризувати це знання для світового загалу.

франкфурт
Видання книжки "Російський колоніалізм 101" Максима Еріставі. Скриншот із сайту видавництва ist publishing

Що Україна готує на Франкфуртський книжковий ярмарок 2023

Цього року Україна братиме участь у Франкфуртському книжковому ярмарку зі слоганом Fragility of Existence ("Крихкість існування"). Одна з ключових тем — "Екологія та війна".

Український стенд організовують "Мистецький арсенал", Український інститут книги, Ґете-інститут в Україні та Український інститут.

У межах програми Pictoric та "Книжковий Арсенал" покажуть міжнародну виставку ілюстрації When Everything Matters — діалог українських ілюстраторів та графічних дизайнерів з митцями інших країн.

Також "Мистецький арсенал" представить свій стенд у секції "Мистецтво. Арткнига. Дизайн", у межах якого презентують нове видання "Україна в огні. Ukraine Ablaze".

Серед учасників подій від українського стенда:

Повна програма заходів від України — тут.

Франкфуртський книжковий ярмарок — традиційний європейський книжковий ярмарок, який існує із середини XV століття. Щороку ярмарок відбувається у жовтні з середи по неділю включно у місті Франкфурт-на-Майні (Німеччина).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок