Книжки про Сибір не буде: Елізабет Ґілберт скасувала публікацію через солідарність з українцями

Книжки про Сибір не буде: Елізабет Ґілберт скасувала публікацію через солідарність з українцями

Книжки про Сибір не буде: Елізабет Ґілберт скасувала публікацію через солідарність з українцями
Фото: Vishal Bhatnagar/NurPhoto via Getty Images

Після звернень українців, американська письменниця Елізабет Ґілберт вирішила скасувати публікацію книги, події якої розгортаються в Сибіру. Про це вона повідомила 12 червня у своєму Instagram.

У відео авторка розповіла, що минулого тижня анонсувала книгу під назвою "Сніговий ліс" (The Snow Forest), події якої відбуваються посеред Сибіру у минулому столітті, та яка розповідає про людей, які вирішили протистояти владі СРСР та спробувати захистити природу від індустріалізації.

Книжки про Сибір не буде: Елізабет Ґілберт скасувала публікацію книги через солідарність з українцями
Книжки про Сибір не буде: Елізабет Ґілберт скасувала публікацію книги через солідарність з українцями. Скріншот допису в Instagram

Але, за словами авторки, вона отримала багато повідомлень від українських читачів, "які обурені та розчаровані тим, що я буду випускати таку книгу в цей час".

"І я хочу сказати, що я почула ці меседжі, я прочитала повідомлення та поважаю їх. Я відредагувала свої плани та прибрала цю книгу з графіку публікацій. Зараз не на часі публікувати цю книгу. Я не хочу додавати будь-якого болю людям, які вже зазнають та продовжують зазнавати тяжких та надзвичайних страждань. Це вибір, який я зробила", — заявила Гілберт.

Вона додала, що має й інші літературні плани, тому працюватиме над іншими книжками.

Хто така Елізабет Ґілберт

Елізабет Ґілберт — американська прозаїкиня та мемуаристка. Авторка бестселера "Їсти, молитися, кохати", який з грудня 2010 року протримався 185 тижнів у "Списку бестселерів за версією The New York Times".

Серед інших її відомих книжок: "Місто дівчат", "Природа всіх речей", "Велика магія: Творче життя без страху".

Ґілберт займає 6-ту сходинку в списку "100 найвпливовіших духовних лідерів сучасності за 2012 рік" за версією журналу Watkins' Mind Body Spirit.

Письменники відмовляються від контрактів на переклади у Росії

Першим скасував нові книжкові контракти в Росії ще у березні 2022 року канадський письменник детективів Лінвуд Барклай, 12 книжок якого видані в Росії, зазначивши, що "це невелика жертва".

Стівен Кінг приєднався до свого колеги та заявив, що не продовжуватиме договори з російськими видавництвами на видання його книжок.

Не продовжувати контракти з росіянами також вирішили:

  • англійський письменник-фантаст Ніл Ґейман, понад 20 книжок якого перекладені на російську: "Я б не хотів їх поновлювати, поки Путін і ця адміністрація будуть при владі, це точно".
  • англійський письменник-фантаст Джо Аберкромбі, 10 книжок якого видані в Росії: "Мені дуже шкода. Це жахливо. У найближчому майбутньому я не буду підписувати жодних угод в Росії. Я розмовляю зі своїм видавцем про те, що ще можна зробити".
  • американська письменниця Ребекка Кван: "Так само як Джо, я не буду підписувати жодних нових контрактів та поговорю зі своєю командою, щоб дізнатися, який контроль ми маємо над книжками, які вже в друці".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок