Оголосили лауреата Літературної премії імені Олеся Гончара 2023 року

Оголосили лауреата Літературної премії імені Олеся Гончара 2023 року

Оголосили лауреата Літературної премії імені Олеся Гончара 2023 року
. Фото: ВСЛ/Facebook

3 квітня Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, оголосило переможця Літературної премії імені Олеся Гончара. Ним став письменник Владислав Стольников.

Стольникову премію вручили за збірку віршів "Вітри на сполох", видану у 2020 році.

Цьогорічного лауреата оголосили в день 105-річчя від дня народження українського письменника Олеся Гончара.

Владислав Стольников з дитинства хворий на церебральний параліч. Він почав писати вірші будучи студентом філологічного факультету Київського національного університету ім.Тараса Шевченка.

Друкувався у найавторитетніших вітчизняних та закордонних періодичних виданнях. Поезії Владислава Стольникова та написані на них пісні звучали у багатьох передачах Національного радіо України.

Владислав Стольников є автором книжок поезій "Серпанкова гармонія", "На хресті часу", "Полудневий триптих".

Як пише у передньому слові до книжки "Вітри на сполох" поет Василь Герасим'юк: "Перша збірка поета вийшла в 1997 році з передмовою Івана Драча, де сказано: "Коли комусь з вас видається неможливим жити на білому світі, прочитайте чисті і тихі вірші Владислава Стольникова...".

"Особисто Іван Драч підкреслював, що серед інших чинників, які підіймають вірш цього автора на рівень мистецтва, тобто поезії, вирізняються "вічний поклик стражденної душі до ідеалу, вимріяна жага сокровенного і чистого, вміння сказати про таке несподіване, що засіло в душі з дитинства, сказати, висловити наче таке, для чого і слів немає...", — додав про творчість Стольникова директор Інституту літератури, академік Національної академії наук України Микола Жулинський.

Літературна премія імені Олеся Гончара

Це премія, заснована МКІП, Державним комітетом у справах національностей та міграції і Національною спілкою письменників України

Премія імені Олеся Гончара вручається за кращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України.

Починаючи з 1998 року, щорічно присуджується одна премія до дня народження Олеся Гончара — 3 квітня.

У 2022 році премію отримала Галина Лицур-Щадей за збірку оповідань "Таке життя".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок