Конкурс на посаду гендиректора "Довженко-Центру" виграла Олена Гончарук

Конкурс на посаду гендиректора "Довженко-Центру" виграла Олена Гончарук

Важливо
Конкурс на посаду гендиректора "Довженко-Центру" виграла Олена Гончарук
. Колаж Суспільне

Конкурс на посаду генерального директора "Довженко-Центру" виграла Олена Гончарук. Таке рішення ухвалила комісія на засіданні 6 лютого.

Кандидати мали 10 хвилин на презентацію програм та 20 хвилин на можливість відповісти на питання комісії. Частина кандидатів долучилася до засідання онлайн.

За повідомленням журналістів Суспільне Культура, Олену Гончарук обрали без попереднього обговорення.

"Олена Гончарук отримала 6 голосів і перемогла в конкурсі на посаду генерального директора "Довженко-Центру"", — зазначила у Twitter комунікаційниця Центру Марія Глазунова.

Режисер Кирило Жаровський зняв свою кандидатуру на користь Гончарук. Про це він повідомив у своєму Facebook.

У коментарі Суспільне Культура Жаровський розповів, що "У ситуації, коли Держкіно всіма правдами та неправдами намагається зірвати конкурс та позбутися Олени Гончарук, щоб нарешті зруйнувати Довженко Центр, я вирішив, що відмова від конкурсу на користь Олени — це єдино вірний спосіб висловити підтримку Центру та законнообраній очільниці".

Та додав, що команда ютуб-медіа Culturno продовжить захищати "Довженко-Центр" та "повторювати про необхідність відставки Марини Кудерчук та Ради з підтримки кінематографії".

Цілик, Жадан і Забужко записали відеозвернення на захист "Довженко-Центру"

Олена Гончарук у коментарі Суспільне Культура зазначила, що тепер рішення за Держкіно, адже саме там мають вирішити, чи підписувати контракт із новою очільницею інституції: "Бо насправді контракт — це те, що уможливлює та фіксує реалізацію якоїсь програми розвитку інституції на 5 років. Тобто не хотілося би такого сценарію, як це відбулося минулого разу з Міністерством культури".

Олена Гончарук виконувала обовʼязки генеральної директорки "Довженко-Центру" з 2021 року, оскільки Міністерство культури, у чиєму підпорядкуванні перебувала інституція, так і не підписало з нею контракт.

Влітку 2022 року "Довженко-Центр" офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України. Після аудиту у листопаді 2022 року Гончарук відсторонили від посади, а у грудні оголосили про новий конкурс.

Чому навколо "Довженко-Центру" ламаються списи

Конкурс мав відбутися 3 лютого. Однак за кілька годин до засідання надійшло повідомлення про замінування адміністративного приміщення Державної агенції з питань кіно.

У списку, оприлюдненому Держкіно, були вказані прізвища п'яти осіб:

 1. Вікторія Водка;
 2. Олена Гончарук;
 3. Кирило Жаровський;
 4. Олексій Пантелєєв;
 5. Сергій Слєпак.
Конкурс на посаду гендиректора "Довженко-Центру" виграла Олена Гончарук
Засідання комісії у Держкіно. Фото: Ірина Сорока/Суспільне

Конкурс на посаду гендиректора "Довженко-Центру" виграла Олена Гончарук
Конкурс на посаду гендиректора "Довженко-Центру" виграла Олена Гончарук. Фото: Ірина Сорока/Суспільне

Конкурс на посаду гендиректора "Довженко-Центру" виграла Олена Гончарук
Кандидатка на посаду гендиректора "Довженко-Центру" Вікторія Водка. Фото: Ірина Сорока/Суспільне

Що відомо

 • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. Мінкульт зазначає, що не знало про це рішення.
 • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".
 • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. Нею стала Юлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею кінологічного центру.
 • 10 та 11 листопада працівники СБУ, поліції та прокуратури проводили обшуки в Центрі. За словами співробітників, шукали документи, повʼязані із колишнім директором та забудовником. Залишаючи будівлю, силовики не надали працівникам установи копії протоколу, а також забрали печатку ДЦ.
 • 15 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко ініціював зустріч з керівництвом Держкіно, "Довженко-Центру", представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації. За результатами зустрічі Держкіно оголосило, що наказ про реорганізацію призупиняється.
 • 17 листопада Юлія Каждан написала заяву про звільнення з посади в.о. директора ДП "Національний центр Олександра Довженка" у зв'язку з розчаруванням у "культурній спільноті". Держкіно призначило нового тимчасового в.о гендиректора. Ним став Андрій Алферов.
 • 29 листопада відбулось підготовче засідання Господарського суду щодо позову. Однак слухання відклали на 20 грудня у звʼязку з клопотанням представника Держкіно.
 • 21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника "Довженко-Центру".
 • 23 січня опублікували список претендентів на посаду генерального директора. 3 лютого має відбутися засідання конкурсного журі та визначення нового керівника Центру.
 • 3 лютого стало відомо, що проти колишньої в.о. генеральної директорки "Довженко-центру" Олени Гончарук порушили кримінальну справу.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок