"Довженко-Центр" перейшов у підпорядкування Держкіно України

"Довженко-Центр" перейшов у підпорядкування Держкіно України

"Довженко-Центр" перейшов у підпорядкування Держкіно України
Фото: Андрій Бойко/@dovzhenko.centre/Facebook

Довженко-Центр офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України. Про це повідомили на Facebook-сторінці центру 13 липня. Відповідний акт приймання-передачі майнового комплексу Міністерство культури та інформаційної політики України й Держкіно підписали 30 червня.

"В результаті перерозподілу сфер відповідальності й впливу, відображеного у положеннях про Держкіно та МКІП, кінематографія та культура управляються окремими органами управління, що суттєво підвищує значимість та впливовість кіно в Україні", ― сказали в "Довженко-центрі".

Рішення про передачу уряд ухвалив ще наприкінці січня 2022 року. Центр був у підпорядкування Мінкульту з моменту створення у 1994 році. Однак у дописі зазначили, що останні два роки доводилось розвиватись "всупереч" діям міністерства.

"Незалежно від органу управління, "Довженко-Центр" належить українському суспільству і працює для його розвитку і самопізнання ― через історію та магію кіно", ― додали представники організації.

Що відомо

  • 18 березня 2021 року у Івана Козленка, який очолював Довженко-Центр з 2014 року, закінчилась каденція. Він повідомив, що не буде подаватися на посаду директора знову.
  • 15 квітня конкурсна комісія обрала нову голову "Довженко-Центру". Найбільшу шість голосів отримала Олена Гончарук, яка до цього була керівницею освітніх програм Музею кіно при Довженко-Центрі.
  • Пізніше Мінкульт звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з проханням скасувати результати конкурсу на посаду керівника "Довженко-Центру", а також повторно заслухати одного з кандидатів на посаду – колишнього російського бізнесмена і громадянина Канади Олексія Душутіна.
  • Голова конкурсної комісії Ірина Подоляк тоді зазначила, що лист міністра "доволі дивний". На її думку, немає правових підстав визнавати результати конкурсу недійсним.
  • У своїх заявах Олена Гончарук та колектив "Довженко-Центру" неодноразово натякали на упереджене ставлення Мінкульту – зокрема у червні 2021 року два з чотирьох корпусів центру виставили на приватизацію, що призвело б до втрати основного джерела доходу. Колектив звинуватив міністерство у намірі довести інституцію до банкрутства.

Більше новин про кіно

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок