Україна не братиме участь у міжнародному етапі конкурсу "Вікі любить пам’ятки", оскільки організатори допустили до конкурсу світлини з Росії. Про це повідомили представники організаційного комітету проєкту в Україні 15 грудня на сторінці у Facebook.
За їхніми словами, причиною є рішення міжнародних організаторів конкурсу всупереч запиту української команди допустити світлини пам’яток культурної спадщини з Росії.
"Ми вважаємо неприйнятним участь у міжнародному конкурсі світлин країни, яка веде проти України війну і вбиває тисячі українців, а також систематично руйнує та викрадає українські пам’ятки культури, архітектури, археології", — пояснили в оргкомітеті.
Також організатори вважають, що вторгнення Росії позбавило українські фото рівних умов у змаганні — українські учасники конкурсу працювали з багатьма обмеженнями.
Хоч українські фото не будуть представлені на міжнародному етапі, конкурс успішно відбувся в Україні попри повномасштабну війну.
"Це зріз нашого страшного літа": фото мисткині з Миколаєва увійшло до фіналу міжнародного конкурсу
Організатори повідомили, що Вікісховище та Вікіпедія поповнилися майже 14 тисячами світлин української культурної спадщини, які висвітлюють понад 5,3 тисячі пам’яток; зокрема 351 пам’ятку, проілюстровану вперше за історію фотоконкурсу.
Торік українська світлина опинилась серед переможців. На фото Володимира Бурдяка зображені три самки оленя у Національному природному парку "Кременецькі гори" на Тернопільщині.

"Вікі любить пам’ятки" (Wiki Loves Monuments) — фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться в понад 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа.
Мета конкурсу — зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!