Міжнародна асоціація квідичу оголошує про зміну назви на "квадбол"

Міжнародна асоціація квідичу оголошує про зміну назви на "квадбол"

Міжнародна асоціація квідичу оголошує про зміну назви на "квадбол"
. Фото: Getty Images

Міжнародна асоціація квідичу (International Quidditch Association) оголосила, що збирається перейменувати гру з "квідич" на "квадбол". Про це повідомила пресслужба IQA. Квідич — вигадана спортивна гра, у яку грають персонажі книги Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. У 2005 році її адаптували до реального життя — дві команди по сім гравців бігають з мітлами овальним полем, щоб закинути мʼячі в кільця.

Авторськими правами на квадбол володітимуть Американська організація квадболу та Вища ліга квадболу. IQA збирається укласти ними ліцензійну угоду.

В IQA пояснили, що рішення про зміну назви гри на квадбол ухвалили по двох причин. Гравці хочуть, щоб гра перестала асоціюватись з ім'ям Джоан Ролінґ, яку звинуватили у трансфобії після серії твітів про трансгендерних людей. А також, бо розвиток гри обмежений через те, що авторські права на квідич належать кіностудії Warner Bros., яка зняла серію фільмів про Гаррі Поттера.

"Це величезна подія для спорту та чудова можливість продовжити неймовірне зростання, яке ми бачимо. Я схвильований від кількості можливостей, що з'являться, та потенціалу квадболу, який перетвориться на основу для організованого спорту", — сказав тимчасовий керівник апарату IQA Енді Мармер.

У квідич грають майже 600 команд із 40 країн світу. 23-24 липня в Ірландії пройде останній світовий турнір, у ньому візьмуть участь 20 команд з Австралії, Гонконгу та країн Європи.

Більше про сучасну культуру в Україні

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок