У "Жовтні" покажуть українське поетичне кіно

У "Жовтні" покажуть українське поетичне кіно

У "Жовтні" покажуть українське поетичне кіно
Фільм "Криниця для спраглих" (режисер Юрій Іллєнко). Фото: кадр із фільму

З 14 липня по 31 серпня у столичному кінотеатрі "Жовтень" розпочинається серія "Ретроспективних показів українського поетичного кіно". Про це повідомили на Facebook-сторінці кінотеатру.

"З початку повномасштабної війни Росії проти України, вже, мабуть, усі ми усвідомили, яке насправді значення мають наші багатовікові культурні здобутки. Українське кіно є вагомою частиною нашого спадку. (…) Багато з цих фільмів були заборонені й роками припадали пилом на полицях кіностудій, а деякі — геть знищені", — зазначила організатори у дописі.

14 липня серія показів почнеться фільмом "Криниця для спраглих" 1965 р., (режисер Юрій Іллєнко). Після сеансу відвідувачі матимуть змогу поспілкуватися з українським продюсером, кінознавцем та кіносценаристом Пилипом Іллєнком.

"Криниця для спраглих" — український сюрреалістичний художній фільм знятий в 1965 році на Київській кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка. Це дебютна стрічка Юрія Іллєнка як режисера і перший його заборонений фільм. Картина була показана лише через 22 роки на Мюнхенському міжнародному кінофестивалі.

Список показів та додаткову інформацію можна дізнатися тут.

У "Жовтні" покажуть українське поетичне кіно
Фото: Кінотеатр "Жовтень"/Facebook

Більше новин про кіно

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок