За підтримки Олени Зеленської, Українського інституту книги, Мінкульту та МЗС надруковані для дітей українських біженців книжки вже на шляху до нових власників у Норвегії, Швеції, Литві, Польщі та Ірландії. Про це Мінкульт повідомив у Telegram.
“Через російську агресію багато українських сімей були змушені покинути країну, щоби вберегти дітей від вибухів та пострілів окупантів. Часто вони покидали свої домівки лише з найнеобхіднішим. Але діти залишаються дітьми. Їм потрібно гратися, вчитися, читати. І це наші українські діти. Ми не повинні втрачати зв'язок. Книжки українською допоможуть його зберегти, а саме читання сприятиме психологічній підтримці малечі у ці складні часи”, – зазначив міністр культури Олександр Ткаченко.
В УІК зазначають, що у межах проєкту "Друк книжок у Європі для дітей-біженців" в Ірландії вийшла книжка Сашка Дерманського "Лімерики". Якщо ви або ваші європейські друзі захочуть допомогти ініціативі – за посиланням є кілька способів, зокрема варіанти донатів, власного друку для місцевої громади.
Наразі дозвіл на використання 29 макетів книжок для дітей 3-7 років надало 8 видавництв (з ними також можна ознайомитись за посиланням). У релізі від УІК зазначається, що через війну Росії проти України вимушеними біженцями стали близько 1,5 мільйона дітей.
"Першочергова мета – одразу після знешкодження фізичних загроз – повернути їм відчуття безпеки та зв’язку з домом. Найбільш доречним способом створення атмосфери безпеки в незнайомому, іншомовному, середовищі, є книжка", – вважає дитяча психологиня та письменниця Таня Стус.
Війна — усі останні новини
- Загадкова душа: як достоєвщина формує російське суспільство
- Американський письменник Мітч Каллін написав листа до українців і українок
- Як Росія забрала українські фільми – пояснює Олександр Телюк
- Музика поза політикою? Розкажіть про це мертвим у Бучі
- Як розвивалася російська пропаганда
- "Русский мір" – єресь чи неонацизм? Розбирається Костянтин Дорошенко
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!