Арар — студент-медик з Палестини
"Ми їдемо у Львів через вибухи, незрозуміло яка буде ситуація у місті. У мене немає квитка, я вперше на вокзалі, побачимо, як інші люди їдуть, і ми так само зробимо. Де будемо жити у Львові ще не зрозуміло, поки просто хочемо виїхати. Якщо буде нормальна ситуація — повернемося.

Весь час вдома я був у квартирі, спускалися у бомбосховище, чув обстріли, але сам не бачив.
Надія — переселенка з Донецька
"Я з Донецька в 2014-му поїхала до Києва. Вирішували, куди їхати, що робити, і поїхали до Івано-Франківська, там народили дитину, обживалися і зараз їдемо знов туди.

Про те, що знову війна
"Я подумала, Боже, невже це знову так, куди знов бігти. Але тепер я з дитиною. Чесно кажучи не знаю, що буде далі. Це більш страшне, ніж тоді. Бо тоді було не так масштабно, але зараз добре, що є організації, які виходять, допомагають людям. От поїзди організували, попередили усіх, підготували підвали, укриття".

Про "визвольну операцію"
"Коли я жила в Донецьку, мене ніхто не притісняв. Я вчилася в українському класі, я зі школи знаю мову, але практики не було, бо всюди була російська мова.
Я люблю Київ, знаю його з дитинства. Два мої улюблені міста це Донецьк і Київ. Я поїхала в Київ тому, що я Київ знаю як свої всі 20 пальців.
Але якщо я обживуся там (в Івано-Франківську, - авт.) то куди я буду вератися. Але я вже тут обжилася, і зараз все кинула. От чотири валізи і я їду.
Чоловік і дружина з собачками Рижик і Арон

Божена — жителька Києва
"Їдемо до Львова, а потім до родичів на Львівщині. Квитків у нас нема, хочем поїхати в додаковому евакуаційному потязі. Всі ці дні провели і в квартирі, і бомбосховищі і підвалі. Було дуже страшно вночі на вулиці".

Про собак
"Це ж як дитина, я ж не можу кинути свою дитину".

Максим — житель Києва, громадянин Росії, але живе в Україні близько 20 років
"Вийшов за сигаретами і почався залповий удар, він довго тривав. Страшно було. Добре, що дружина у цей час заснула.


Перемога за нами, не знаю скоро чи ні, але сили за нами. Все залежить, мабуть, від цих вихідних".
Томас — житель Києва
"Я привіз дружину з дитиною, сам залишаюсь у Києві. Залишаюсь, щоб бути корисним тут. У нас у житловому комплексі все було досить злагоджено. Спускалися за наявності сирен. Вночі були у підвальному приміщенні, допомагали один одному".

Наталі — жителька Києва
"Страшно лишати чоловіка тут, але що робити. Прийняли рішення виїхати через маленьку дитину. Гадаю що там спокійніше. Стараємося менше читати новин, спілкуватися з друзями".


Олена — провідниця
Роблю те що нам кажуть, забираємо усіх без квитків, багато людей підходять".


Що відомо
- Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану.
- Станом на ранок 26 лютого російські війська продовжують завдавати ударів з усіх напрямків практично по всіх великих містах України та завдавати шкоди громадянській інфраструктурі. Але ситуація в країні контрольована.
- Станом на ранок 26 лютого вбито понад 3500 російських військових, ще 200 — полонені, повідомив радник очільника Офісу президента Михайло Подоляк.
- Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заперечив твердження речника держави-агресора Дмитра Пєскова про відмову України від переговорів. За його словами, Росія наразі висунула "неприйнятні умови та ультиматуми".
Читайте також
- Обстріли й спроба прориву на Київ. Вторгнення РФ, день третій. Онлайн
- Росію відключають від SWIFT: чому це важливо і наскільки серйозно для її економіки
- Туреччина закриває Чорне море для російських кораблів. Чим це загрожує РФ
- Увесь світ проти ПутінаVol.2. Кім Кардаш’ян, Гаррі Каспаров, Елайджа Вуд та інші підтримують Україну
- Як у світі підтримують українців під час військового наступу Росії — фоторепортажі протестів
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!