ГО "Музей сучасного мистецтва" зробив заяву щодо ситуації навколо Гостинного двору

ГО "Музей сучасного мистецтва" зробив заяву щодо ситуації навколо Гостинного двору

ГО "Музей сучасного мистецтва" зробив заяву щодо ситуації навколо Гостинного двору
Вікіпедія

10 лютого Громадська організація "Музей сучасного мистецтва" опублікувала на власній Facebook-сторінці заяву щодо ситуації навколо передачі Гостинного двору у відомство Мінкультури України для створення Музею сучасного мистецтва. Раніше Київська міська державна адміністрація планувала розмістити в ньому Музей Києва.

ГО МСМ закликає Мінкульт і КМДА до діалогу та об'єднання зусиль заради збереження пам'ятки архітектури і повернення її громадянам України. "Неприпустимо ставити громадян України і громаду Києва перед вибором, який музей їй потрібен більше", – йдеться у заяві організації. – Наразі питання приналежності будівлі вирішується розпорядником майна, яким є Фонд державного майна України. Питання можливості пристосування будівлі має вирішуватись відповідно до законодавства і враховувати експертну думку зацікавлених сторін".

Розмови про створення Музею сучасного мистецтва в Україні ведуть з часів незалежності, проте на загальнодержавний рівень ця тема вийшла лише у 2019 році.

"Те, що за 30 років існування незалежної держави на планеті Земля не з’явилося місця, де можна через універсальну мову мистецтва скласти уявлення про сучасну Україну, – факт ганебний", – продовжує в заяві Ольга Балашова, голова правління ГО "Музей сучасного мистецтва". – Гостиний двір – прекрасна локація для Музею сучасного мистецтва, поява якого забезпечить Києву статус європейської культурної столиці і нову якість культурного середовища для киян і гостей міста".

Що відомо

  • 26 квітня депутати Київради надали дозвіл на розробку проєкту землеустрою ПАТ "Укрреставрація" для реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостинному дворі акцію протесу.   
  • У 2013 році голова КМДА Олександр Попов повідомив, що за рішенням Міністерства культури Гостиний двір та ще 30 будинків історичного Подолу набули правового статусу комплексу пам’яток містобудування місцевого значення. За його словами, тепер Гостиний двір буде не реконструйовано, а реставровано.
  • 4 червня 2014 року Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі.
  • Реставраційні роботи в Гостинному дворі тривають з зими 2013 року. До сьогодні будівля стоїть без даху та вікон.
  • З 2018 року столична влада очікує на передачу Гостинного двору у власність громади.
  • У лютому 2021 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду з проханням передати Гостинний двір громаді столиці для створення у ньому музею. З аналогічним проханням до прем'єр-міністра Шмигаля звернувся й міністр культури Олександр Ткаченко.
  • ГО МСМ об'єднує представників арт-спільноти України, які опікуються сучасним мистецтвом і потребують музейної інституції нової якості

Читайте також

У Києві створили Центр консервації археологічних знахідок. Для чого він потрібен

Інтерв‘ю з Дмитром Логвиним про досвід створення музею сучасного мистецтва в Україні

"Місце історії ідей". Федір Андрощук про перспективи Національного музею історії України

На початок