Кличко і Мінкульт просять прем'єра вирішити, кому дістанеться Гостинний двір у Києві

Кличко і Мінкульт просять прем'єра вирішити, кому дістанеться Гостинний двір у Києві

Кличко і Мінкульт просять прем'єра вирішити, кому дістанеться Гостинний двір у Києві Вікіпедія

Мер Києва Віталій Кличко просить уряд передати Гостинний двір громаді столиці для створення у ньому музею. З аналогічним проханням до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля звернувся й міністр культури Олександр Ткаченко.

"Місто готове здійснити реконструкцію Гостинного двору, створити в ньому громадський простір, музей Києва, розмістити інші експозиції, які вже були обговорені з громадськістю, з Києво-Могилянською академією", – зазначив Віталій Кличко.

За словами мера столиці, що спочатку об’єкт повернули в користування держави - в управління Фонду держмайна України, утім потім, коли місто пройшло всі обговорення, бюрократичні процедури, погодження з урядовцями, процес застопорився.

Кличко додав, що приводом для цього стало звернення Ткаченка до прем'єра з проханням передати Гостинний двір на баланс Мінкультури та створити на його базі музей сучасного мистецтва і культурний хаб.

"Враховуючи, що концепцію подальшого розвитку об’єкта ще не було презентовано, я виступив з ініціативою створити Музей сучасного мистецтва та культурний хаб саме на базі Гостинного Двору. Розмови про логічність і актуальність такої ідеї у спільноті тривають вже чимало років. Реалізація у межах проєкту Великої Реставрації. І відповідно звернувся до Прем’єра щодо передачі його на баланс МКІП", — написав Ткаченко.

Він також запевнив, що Гостинний Двір у жодному випадку не буде переданий під приватну забудову, а кожен крок міністерства щодо цієї будівлі обов’язково обговорюватиметься із громадськістю і буде висвітлюватись публічно. Водночас мер Києва не підтримує таку ініціативу.

"Спочатку міністр Ткаченко заблокував рішення про передачу на засіданні уряду, запропонувавши нам підписати Меморандум. Уклали та погодили з Мінкультом Меморандум, я підписав його в редакції Міністерства. Передали документ у відомство. І там він загубився. Підготували новий. Але, виявилося, що не потрібен ніякий Меморандум, бо міністр культури проти передачі Гостинного двору громаді столиці. В нього інша ідея – передати об’єкт Міністерству", – додав мер Києва.

Він зауважив, що такі дії міністра культури – навмисне блокування і затягування часу, протягом якого Гостинний двір стоятиме в такому ж стані і руйнуватиметься, оскільки Мінкульт повинен заново пройти всі бюрократичні процедури, які до цього подолало місто, а потім – вкласти кошти в реконструкцію об’єкту. Кличко також підкреслив, що міністерство досі ніяк не оновить Національний художній музей, Національний театр опери та балету, будівлю Національного цирку та чимало інших культурних об’єктів.

"Тому я звертаюся до прем’єр-міністра втрутитися в ситуацію і невідкладно передати Гостинний двір громаді міста. Кияни чекають на це давно!" – наголосив мер Києва.

У пресслужбі Віталія Кличка Суспільному зазначили, що наразі місто не може реконструювати Гостинний двір, допоки об'єкт не знаходиться на балансі міста. Там також додали, що наразі невідомо, скільки коштів необхідно буде виділити на реконструкцію, якщо будівлю передадуть громаді.

Довідка. Гостиний двір у Києві — монументальний торговий комплекс на Контрактовій площі на Подолі, збудований у 1809 році. 15 серпня 2011 року Кабмін виключив Гостинний двір з Державного реєстру пам`яток архітектури.

Що відомо

  • 26 квітня депутати Київради надали дозвіл на розробку проєкту землеустрою ПАТ "Укрреставрація" для реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостинному дворі акцію протесу.   
  • У 2013 році голова КМДА Олександр Попов повідомив, що за рішенням Міністерства культури Гостиний двір та ще 30 будинків історичного Подолу набули правового статусу комплексу пам’яток містобудування місцевого значення. За його словами, тепер Гостиний двір буде не реконструйовано, а реставровано.
  • 4 червня 2014 року Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі.
  • Реставраційні роботи в Гостинному дворі тривають з зими 2013 року. До сьогодні будівля стоїть без даху та вікон.
  • З 2018 року столична влада очікує на передачу Гостинного двору у власність громади.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше