У волонтерському центрі "ЗолоHELP" роздавали засоби гігієни, побутову хімію та дитячі іграшки людям, які переїхали на Черкащину із прифронтових місць. Організація допомагає переселенцям з усієї громади, за 4 місяці роздали 17 тонн продуктів, розповів директор доброчинної організації Олександр Городинець.
Щоб отримати набори допомоги люди вишиковуються в чергу біля доброчинного центру "ЗолоHELP". Тут дають найнеобхідніші речі: продукти, одяг, посуд та медикаменти. Запаси на складах поповнюють черкащани, а також доброчинники. Щодня центр відвідує до пів сотні людей. У приміщенні все поділено на секції, пояснила волонтерка Анастасія Недашковська. Вона працює тут із дня відкриття.
"Тут є жіноча частина, є приміщення, де зберігаються речі, які поки що не потрібні. Те що на видачу продуктових наборів, склали окремо", пояснила волонтерка.
За її словами, дуже розчулюють розповіді евакуйованих людей:
"Коли люди розповідають те що вони бачили це не може не зачепити. Тож моя місія — допомогти та заспокоїти".

Волонтери видають засоби гігієни. Перші в черзі — подружжя Щербаків. Вони місяць тому приїхали із села Черкаські Тишки, що на Харківщині.
"Я зранку прокинулася о п'ятій ранку, а до нас в село вже зайшли росіяни. Нам пропонували тоді: давайте до нас в Росію, але ми дуже чекали коли нас звільнять і ми одразу в Україну поїхали", — розповіла Світлана Щербак.
Вони поселились у родичів у селі Кедина Гора. За словами Сергія Щербака, нині вони живуть на пенсію та виплати держави:
"Нині всяка допомога нам потрібна, бо все зараз дорого і переїзд сюди дорого коштував нам".
Читайте також: На Черкащині прооперували дитинча косулі, яке потрапило під трактор

А це житель Лисичанська Михайло та його семирічна донька Катерина. За словами чоловіка, нині така допомога — це все, що в них є.
"Це велика допомога людям, які залишились без нічого, без житла і засобів існування".

Зі слів директора центру "ЗолоHELP" Олександра Городинця, для отримання допомоги необхідні такі документи:
"Дані людини: прізвище, ім’я, та ідентифікаційний код, також місце де вона зараз живе і місто звідки вона переїхала. Потім видається номерок, і наступного разу вже не потрібні документи".
Центр працює із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За чотири місяці роботи вони допомогли п'ятьом тисячам людей.
Волонтерський пункт працює по буднях із 9 до 17 години.
Що відомо
- 24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
- 24 лютого близько 08:30 у центральну частину Умані влучив снаряд. Загинув 39-річний уманчанин. Ще п'ятеро людей звернулися до лікарні з травмами.
- 25 лютого поблизу села Розсішки від вибуху снаряда загинув водій вантажівки. Жителів села Росішки евакуювали.
- У Черкаській області внаслідок ворожих обстрілів отримали травми 23 людини, розповів голова облдержадміністрації Олександр Скічко.
- На Черкащині військова частина, яка знаходиться у селі Дубіївка Черкаського району, зазнала атаки з повітря. Людей з Дубіївки та населених пунктів, які в радіусі 16 кілометрів від військової частини — евакуювали.
- У Смілі у районі "Загребля" обстріляли військову частину. Про це Суспільному повідомив міський голова Сміли Сергій Ананко. З його слів, повідомлення про обстріли ТЕЦ не відповідають дійсності.
- Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує.
- 12 березня на Черкащині під час нічних авіанальотів збили ракету. Її уламки впали на подвір'я, пошкодивши будинок і кілька авто, травмованих немає повідомив керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
- На Черкащині в ніч на 16 березня збили ракету, повідомив радник керівника Обласної військової адміністрації Олександр Скічко. За його словами, травмованих унаслідок події немає.
- 26 червня по Черкащині було завдано два ракетних удари, унаслідок яких загинула одна людина, п'ятеро людей отримали травми. Також пошкоджена інфраструктура.