Перейти до основного змісту

Атаки на дві Миколаївки та внесення церкви Луганщини до "реєстру культурної спадщини РФ": головні новини 7 листопада

Оновлено
Наслідки обстрілів Покровська, Донецька область, 4 листопада. REUTERS/Інна Варениця

Останні новини Донецької та Луганської областей 7 листопада 2024 року, всі події, які відбуваються сьогодні в регіоні, онлайн-стрічка від редакції Суспільне Донбас.

Дивіться на YouTube наші репортажі та історії, підписуйтесь на наш Instagram, стежте за нами у Telegram, Facebook або WhatsApp.

Всі новини попереднього дня — 6 листопада 2024 року.

Понад дві тисячі багатоквартирних будинків на Донеччині — з опаленням

Про це повідомив начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін у Facebook.

"У Донецькій області працює 141 котельня станом на 7 листопада. 2020 багатоквартирних будинків й 105 об'єктів соціальної сфери, у тому числі 35 заклади охорони здоров'я вже опалюються", — уточнив Філашкін.

Він зазначив, що у громадах, де опалення неможливо забезпечити, працюють пункти обігріву та пункти незламності. Всього на Донеччині їх наразі 135:

  • 97 — у Краматорському районі;
  • 29 — у Покровському;
  • 2 — у Бахмутському;
  • 7 — у Волноваському.

Окупанти заявляють, що Свято-Успенська церква на Луганщині стала "пам’яткою культурної спадщини народів РФ"

Про це на нагородженні працівників культури та народного мистецтва регіону 7 листопада повідомив начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

За його словами, Свято-Успенська церква в селі Осинове Луганської області була збудована в ХVII столітті як дерев’яний храм у стилі козацького бароко і є українською.

"Під час військових дій, коли ворог хоче захопити будь-яку територію, перше, що він робить, – він знищує повністю культуру, він переписує історію. Маємо Новопсковську церкву, яку не встиг ворог захопити, і вже признав її "надбанням російського миру", хоча церква була в ХVII столітті побудована на козацьких ланах, була українською. Потім притерпіла пожежу, відновлювала її там цариця, щоб було російське на тій території. І дійсно, ми це бачимо щодня: всі церкви, які були наші, захоплюються і стають російськими церквами, захоплюються ікони, захоплюється все, що було пов’язане з нашою культурою", — сказав він.

Детальніше про це — у публікації

7 листопада російська армія обстріляла, ймовірно, з РСЗВ "Град" село Миколаївка Костянтинівської МВА

"Внаслідок обстрілу поранений 43-річний місцевий житель. В населеному пункті пошкоджено фасади приватних будинків", — розповіла Суспільне Донбас представниця Донецької обласної прокуратури Олена Руденко.

На Донеччині донька з матір’ю зимуватимуть в підвалі

"Ви з Донецької області, ви — сепаратисти". От і все. А які ми сепаратисти? Ми живемо в підвалі. Що ми поганого робимо? Ми виживаємо тут", — розповіла жителька Лимана Тетяна.

В одному з підвалів побитого обстрілами багатоквартирного будинку в Лимані Донецької області мешкають двоє жінок — 64-річна Тетяна та її 88-річна мати. В їхній дім снаряди влучали щонайменше п’ять разів. Жінки планують пережити зиму під землею.

Як облаштовують побут, чому не їдуть з міста, де до лінії фронту 20 кілометрів, – у репортажі Суспільне Донбас

Переселенців з прифронтової Донеччини із домашніми тваринами прихистив шелтер у Дніпрі

"Я містом це назвати не можу. У мене навіть кіт чорний посивів наполовину. Серйозно, чорний кіт, я потом дивилася волосинки біленькі, і то до передніх лапок отака от сивина. Світла немає, газу немає, води немає. Нічого немає. Там міста немає", — розповіла Інна про рідне місто Мирноград.

Хворих та літніх переселенців з Донеччини приймають у прихистку громадської організації "Океан добра" у Дніпрі. Наразі тут живуть майже 150 людей, і сюди можна із тваринами. Саме тому тут оселилась Інна з Мирнограда. Жінка евакуювалась 4 листопада, оселилась зі своєю кішкою Сімкою.

Чому не виїхала раніше, як вдалося евакуюватися з міста, що біля лінії фронту — репортаж

Російські військові обстріляли Миколаївку на Донеччині — двоє людей загинули

Про це повідомив у Facebook начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін та розповів телефоном Суспільне Донбас заступник начальника Миколаївської МВА Володимир Проскунін.

"7 листопада російські війська обстріляли місто Миколаївка, що у Донецькій області, внаслідок цього загинули дві жінки 1936 року народження та 1945. Обстріл почався після 15:30", — розповів заступник начальника Миколаївської МВА Володимир Проскунін.

За даними Донецької обласної прокуратури, внаслідок цієї атаки поранені щонайменше п'ятеро людей, за інформацією заступника начальника Миколаївської МВА що попередньо відомо, що пораненні восьмеро людей, з них п'ятеро у лікарні, а ще трьом надали допомогу на місці.

"П'ятеро людей у лікарні, у всіх мінно-вибухові травми. Внаслідок цього розпочалась пожежа, її загасили о 18:03. Було два влучання по місту. Рятувальна операція триває. Під завалами люди не перебували і не перебувають", — уточнив Проскунін.

З чого обстріляли населений пункт — у матеріалі

Жителя Слов'янська, якого підозрюють у підпалі автомобілів Сил оборони, судитимуть

Про це у Telegram повідомила Донецька обласна прокуратура.

"11 серпня 2024 року чоловік отримав у месенджері "Тelegram" повідомлення щодо заробітку. Він мав виявляти військові автомобілі, надсилати фото, а після цього підпалювати. За кожен пошкоджений транспортний засіб йому обіцяли 42 тисячі гривень. У період 26-28 серпня 2024 року він облив легкозаймистою речовиною та підпалив п'ять авто. Процеси займання знімав на телефон, отримані кошти витратив на власні потреби. Він під вартою", — йдеться у повідомленні обласної прокуратури.

В Донецькій обласній прокуратурі розповіли, що його судитимуть за фактами перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань і умисному знищенні й пошкодженні майна (ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 194 КК України).

Досудове розслідування і оперативний супровід – ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях і ГУНП в Донецькій області.

Очільницю відділення окупаційної фінансової установи на Луганщині засудили до 9 років ув’язнення за співпрацю з РФ

Про це у Facebook повідомила Пресслужба ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях.

"Жителька окупованого Айдару, яка до російського вторгнення працювала завсектора у місцевому відділенні Ощадбанку. Банківська службовиця, яка залишилася в окупації, у березні 2022 року отримала посаду начальниці у відділенні "державного банку ЛНР" в Айдарі. Жінка виконувала вказівки російських окупантів щодо витіснення гривні та введення в обіг російських рублів", — уточнили в СБУ.

На Донеччині працюють піротехнічні групи державної служби з надзвичайних ситуацій з різних регіонів України

Піротехніки обстежують і ділянки лісів, зокрема й у Святогірській громаді. Протягом минулої доби, за повідомленням на сторінці Facebook ГУ ДСНС України у Донецькій області, обстежили загалом близько 7 гектарів території, знайшли та знешкодили 29 вибухонебезпечних предметів.

Які боєприпаси та міни піротехніки знаходять у лісі та у чому найбільша небезпека — у репортажі.

У лісі ДСНСники працюють у захисті і з металошукачами. Між собою тримають дистанцію задля безпеки.

У Лиманській громаді загинув військовий зі Слов'янська

Про це повідомив начальник Слов'янської міської військової адміністрації Вадим Лях у Facebook.

Під час виконання бойового завдання поблизу села Ямполівка Лиманської громади загинув 54-річний сержант Володимир Лебеденко зі Слов'янська — водій відділення гранатометного взводу.

Українського військового не стало 29 жовтня внаслідок скиду з російського дрону, зазначив Лях.

Володимир народився 30 січня 1970 року у Слов’янську. Навчався у загальноосвітній школі № 8. Після отримання неповної середньої освіти та закінчення професійно-технічного училища був призваний в армію — служив у берегових військах на Камчатці.

Після армії влаштувався на Слов'янський керамкомбінат гіпсомодельником. Згодом змінив декілька професій, але найдовше працював водієм-перевізником, розказав очільник громади.

"Рідні та близькі кажуть, Володимир любив пожартувати, був дуже веселим, добрим та життєрадісним, завжди готовим прийти на допомогу. У молодості захоплювався фотографією, згодом його улюбленою справою стали автомобілі".

У жовтні 2023 року пішов на фронт добровольцем. Боронив Донеччину у складі 60-ї окремої механізованої Інгулецької бригади, був нагороджений медаллю "Хрест 60 ОМБр".

Володимира Лебеденка поховали 6 листопада на кладовищі на вулиці Данила Галицького. У нього залишилися дружина, син та донька.

20 дитячих будинків сімейного типу з Донецької області до кінця року отримають житло у більш безпечних регіонах України

Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін у Facebook.

Він розповів, що по одній родині виїхали на Полтавщину, Черкащину, Кропивниччину й Закарпаття, п'ять родин евакуювалися на Київщину, чотири виїхали на Одещину, три — на Дніпровщину, по дві — на Вінниччину і Франківщину.

За даними Філашкіна, житло придбали державним коштом, воно перебуватиме у власності громад, а сім'ї отримають будинки у безоплатне користування.

"Наразі триває пошук житла для 9 дитячих будинків сімейного типу та розгляд вже знайдених 11 приміщень для проживання".

Російські військові 6 листопада п'ять разів обстріляли Покровську громаду Донецької області з FPV-дронів, артилерії та авіабомбами

Про це в етері "Суспільне. Студія" повідомив начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк.

Внаслідок обстрілів пошкоджені та зруйновані приватні будинки, об'єкти критичної інфраструктури та дві цивільні автівки.

"Як завжди руйнують (армія РФ — ред.), вже добивають критичну інфраструктуру. Просто тероризують росіяни і місто, і людей. Основна проблема — це обстріли", — розказав Добряк.

Ситуація з критичною інфраструктурою

За його словами, 60 відсотків жителів міста мають електропостачання, централізованого водопостачання немає. У місті пробурили 300 свердловин у багатоквартирній забудові та ще 75 свердловин. Добряк зазначив, що жителі можуть отримати безплатно питну воду у дев'яти точках, також воду підвозять комунальники та допомагають благодійники.

Централізованого опалення у громаді не буде, водночас для людей, які залишаються створюють декілька пунктів обігріву.

Які послуги можуть отримати жителі у місті

У Покровську працюють деякі магазини, ринок, центральна лікарня, ЦНАП, декілька аптек.

"В ці чотири години люди ходять за покупками. З цього тижня не працюватимуть у нас банкомати Ощадбанку, залишаються банкомати Приватбанку, також готівку можна зняти у відділенні Укрпошти. Щодо полювання, дійсно, наше місто повністю обстрілюється артилерією, нема жодного місця, де воно б не зачепило, але є зона ураження FPV-дронів — це переважно всі мікрорайони, і там дійсно йде полювання на людей, тобто росіяни гатять по цивільних".

Що відомо про Покровську громаду

У Покровській громаді розташовані два міста та 39 сіл. До повномасштабного вторгнення у громаді проживали 86 тисяч жителів. Станом на 6 листопада у громаді залишаються 18 тисяч жителів, а у місті Покровськ — 11 з половиною тисяч жителів та 51 дитина, майже половина з цих жителів — це працівники критичної інфраструктури, а саме шахтарі, енергетики, залізничники, комунальники тощо.

У Покровську є 22 тисячі квартир та 21 тисяча приватних будинків. Начальник МВА каже що більша кількість людей оселилася у приватній забудові.

2560 обстрілів за добу. Сім населених пунктів Донеччини опинилися під вогнем армії РФ

Про це розповіли на сайті обласної поліції.

Під удари потрапили:

  • міста: Лиман й Торецьк;
  • селище Шевченко;
  • села: Никонорівка, Перше Травня, Стара Миколаївка, Сухі Яли.

Пошкоджені 16 цивільних об'єктів, з них — 9 житлових будинків.

Сухі Яли російські війська обстріляли з артилерії — поранили людину, пошкодили приватну оселю.

На Лиман армія РФ скинула бомбу ФАБ-250 із модулем УМПК та пошкодила котельню.

У Старій Миколаївці внаслідок удару авіабомби руйнувань зазнали сім приватних будинків, амбулаторія.

У селі Перше Травня пошкоджені приватний будинок і господарська споруда, в Никонорівці нежитлові приміщення.

Рятувальники на Донеччині ліквідували п'ять пожеж за добу, одна з яких виникла через російський обстріл

Про це повідомили у Головному управлінні ДСНС в Донецькій області у Facebook.

Зокрема, виникла пожежа вдень 6 листопада у приватному секторі села Богородичне Краматорського району.

Надзвичайники ліквідували загоряння господарчої споруди. Внаслідок пожежі ніхто не травмувався.

У Курській області 30 жовтня загинув 32-річний військовий з Попаснянської громади Луганської області Костянтин Подгорнов

Про це повідомила Попаснянська міська військова адміністрація у Facebook.

Костянтин народився 24 липня 1992 року у Попасній. Здобув неповну середню освіту в Попаснянській ЗОШ № 24. Працював зварювальником в ремонтній бригаді.

Повномасштабне вторгнення зустрів у рідному місті, а у кінці березня 2022 року евакуаційним автобусом виїхав до міста Бахмут, а потім до Полтави. 6 серпня 2024 року чоловіка мобілізували до лав Збройних Сил України.

Воїн служив на посаді навідника 3-го відділення взводу морської піхоти однієї з військових частин.

Костянтин Подгорнов загинув 30 жовтня 2024 року під час атаки безпілотниками в селі Дар'їно Суджанського району Курській області. Поховали захисника на Зіньківському кладовищі на Алеї Слави в Полтавській області.

Одна людина дістала поранення від російських обстрілів Донеччини минулої доби

Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін у Facebook.

За його даними, поранена людина у Сухих Ялах.

2857 жителів Донеччини загинули від обстрілів від початку повномасштабного вторгнення РФ, ще 6376 людей дістали поранення, без урахування жертв у Волновасі та Маріуполі, які поки неможливо підрахувати, повідомили в ОВА.

Мінлива хмарність та без опадів: прогноз погоди у Донецькій області на 7 листопада

Про це у Facebook повідомив Донецький регіональний центр з гідрометеорології.

"Вітер північно-західний від 7 до 12 метрів на секунду, пориви 15-20 м/с", — розповіли у гідрометцентрі.

Якою буде температура у Донецькій області:

  • вночі від 0 до 5 градусів тепла;
  • вдень від 6 до 11 градусів.

Топ дня

Вибір редакції