Хворих та літніх переселенців з Донеччини приймають у прихистку громадської організації "Океан добра" у Дніпрі. Наразі тут живуть майже 150 людей, і сюди можна із тваринами. Саме тому тут оселилась Інна з Мирнограда. Жінка евакуювалась 4 листопада, оселилась зі своєю кішкою Сімкою. Чому не виїхала раніше, як вдалося евакуюватися з міста, що біля лінії фронту — історія у репортажі Суспільне Донбас.
Переселенка з Мирнограда Інна розповідає, вдалося виїхати лише 4 листопада: раніше не могла евакуюватися через те, що не брали з трьома котами.
"Я зустріла хлопців з «Білих янголів»"Білий янгол" — загін поліції, який з початку повномасштабного вторгнення евакуює жителів прифронтових районів і вони мені допомогли, подзвонила там ще хлопцям і вони приїхали забрали", — розповіла Інні.
Говорить, двоє її котів загубилися дорого під час евакуації. А кішку Сімку прийняли у шелтері. Допомагають волонтери і безкоштовною стерилізацією.
"Я містом це назвати не можу. У мене навіть кіт чорний посивів наполовину. Серйозно, чорний кіт, я потом дивилася волосинки біленькі, і то до передніх лапок отака от сивина. Світлу немає, газу немає, води немає. Нічого немає. Там міста немає", — розповіла Інна про рідний Мирноград.
У цьому ж прихистку живуть Світлана із батьком, два тижні тому виїхали із селища Багатир Великоновосілківської громади. Своїх котів лишили там.
"Я — людина з інвалідністю першої групи, батько — другої. Соціальна робітниця, яка приходила до нас і допомагала, виїхала. А більше не було допомоги не від кого", — розказала жінка.
Їхній будинок напередодні від'їзду обстріляла російська армія, за словами Світлани, вилетіли вікна, пошкодило димохід та дах на літній кухні. "Тільки речі взяли — більше нічого. І дві ікони взяли. Все", — поділилась жінка.
Федір, батько Світлани, розказав: через родичів знайшли волонтерів, котрі погодилися вивезти їх із села.
"Набридло під обстрілами постійно сидіти. Електроенергію вимкнули. Два дні поспіль не було, потім три", — розповів чоловік.
Працівники шелтера допоможуть йому із донькою виїхати за кордон, зараз формують групу на евакуацію.
"Будемо їхати в Польщу. Так, кажуть, є будинок для літніх людей", — поділився планами Федір.
Як працює шелтер організації "Океан добра"
У шелтері людям безкоштовно надають кімнати та триразове харчування, розповіла Ольга Волкова, голова громадської організації "Океан добра". За її словами, наразі тут живуть 147 людей.
"Ми приймаємо в основному людей маломобільних, котрі не можуть за собою доглядати. Приводимо їх до ладу, купаємо, якщо потрібне медичне обслуговування — проводим медичний огляд", —розказала Ольга Волкова.
З домашніми тваринами у прихистку — можна. Ольга показує: встановили стінку для домашніх улюбленців.
За словами Волкової, шелтер для маломобільних людей надає прихисток людям із весни 2022 року.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram