Перейти до основного змісту
Гроші на електрику та евакуація на бронеавто: головні новини Донецької та Луганської областей 6 листопада

Гроші на електрику та евакуація на бронеавто: головні новини Донецької та Луганської областей 6 листопада

Оновлено
Покровськ
Чоловік їде велосипедом по вулиці у Покровську Донецької області, 4 листопада 2024 рік. REUTERS/Інна Варениця

Останні новини Донецької та Луганської областей 6 листопада 2024 року, всі події, які відбуваються сьогодні в регіоні, онлайн-стрічка від редакції Суспільне Донбас.

Дивіться на YouTube наші репортажі та історії, підписуйтесь на наш Instagram, стежте за нами у Telegram, Facebook або WhatsApp.

Всі новини попереднього дня — 5 листопада 2024 року.

Примусовий виїзд дітей: ще 7 сіл Донеччини увійшли до переліку та скільки дітей залишаються, де оголошена така евакуація

Про це розповіли на брифінгу 6 листопада розповіла в.о. начальника служби у справах дітей Юлія Рижакова.

"Це села Андріївка, Багатир, Олексіївка, Зелений Кут, Костянтинопіль, Улакли, Одрадне", — уточнила Юлія Рижакова.

Скільки загалом залишаються дітей у містах та селах регіону, в яких неповнолітні підпадають під таку евакуацію, читайте тут

У Святогірську у прихисток заселяються містяни: які там умови

"Два вікна в квартирі не зачиняються, там жити неможливо. Світла немає, нічого немає. Там тече, даху ж немає. Влітку було сухо, все висохло, і шпалери попадали. Там страшне", — розповіла про свою оселю жительки Святогірська Людмила.

У Святогірську в пункт тимчасового проживання вже заселились понад 30 людей. Тут зимуватимуть здебільшого жителі багатоповерхівок. Через розбиті тепломережі опалювальний сезон третю зиму поспіль в місті не почнеться. Цю будівлю першою підключили до централізованого водопостачання, далі планують відновити й подачу води на місто.

Які умови для містян цьогоріч — у репортажі

Як вивозять поранених військових від прифронтового шпиталю до лікарень в тилу

"Усе залежить від стану, якщо це легкі, то й вісім людей можемо запхати. Якщо це тяжкі, то звісно ні. Тоді лікар візьме з собою одного тяжкого і можливо ще одного-двох легких, які просто будуть сидіти, тому що його увага потрібна буде тяжкому", — розповіла керівниця східного напрямку шведської благодійної організації "OperationAid" Євгенія Кім.

Тричі на тиждень поранених з Донеччини до Дніпра перевозять волонтери благодійної організації "OperationAid".

Як проходить робота екіпажу під час евакуації українських бійців — у репортажі Суспільне Донбас

Гуманітарну допомогу у Курахівську громаду та місто Курахове на Донеччині не завозять, але людей евакуюють

Про це телефоном розповів Суспільне Донбас начальник Курахівської міської військової адміністрації Роман Падун.

"Гуманітарну допомогу не завозять через активні бойові дії по всій громаді, тому в'їзд у громаду заборонений. Допуску на в'їзд у волонтерів немає. Російські війська б'ють по цивільному транспорту тому людей вивозять на бронеавто", — уточнив Падун.

Чи є у місцевих жителів запаси та яка ситуація у Кураховому та громаді — у матеріалі

У Добропільській громаді Донецької області завершили запуск опалення

Наразі 60% будинків підключені до теплопостачання.

Про це Суспільне Донбас телефоном розповіли у пресслужбі Добропільської міської військової адміністрації.

"Складнощі під час цього були, це дефіцит кваліфікованих кадрів, евакуація у звʼязку з наближення лінії фронту. Старі тепломережі, які мають великий корозійний знос. Всі котельні в громаді розпочали роботу за графіком 4 листопада. Тепло подають всім споживачам. Але у зв’язку з тим що частина будинків була закрита/перекрита на прийом теплоносія виникли тимчасові складнощі, які наразі усуваються", — уточнили в пресслужбі МВА.

Про запаси вугілля та скільки заборгували місцеві за теплопостачання, читайте у публікації

З Курахового немає можливості евакуювати людей — начальник ОВА

Про це в етері "Єдині новини" 6 листопада повідомив начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін.

У місті залишається тисяча людей, зазначив він.

"Їх вивести зараз можливості взагалі ніякої нема, тому що ворог (армія РФ — ред.) FPV-дронами не підпускає ні поліції підрозділи "Білі янголи", ні підрозділи ДСНС. Дуже складно вивести ту тисячу людей, які залишились, та і в них особливого бажання нема".

За його словами, люди, які не збиралися виїжджати, заздалегідь підготували собі їжу, питну воду, засоби їжу — все, що завозили, як гуманітарну допомогу, люди ці запаси складали у підвальних приміщеннях.

"Так само люди робили і в місті Вугледар, місті Авдіївка, місті Бахмут", — зазначив очільник області.

Ідентифікували шістьох вбитих українських військовополонених на Покровському напрямку — Офіс генпрокурора

Про це в етері "Суспільне. Студія" повідомив начальник управління Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Денис Лисенко.

Правоохоронці ідентифікували трьох вбитих росіянами 1 листопада українських військовополонених поблизу селища Вишневе на Покровському напрямку. Також ідентифікували п'ятьох українських бійців, які були на позиції у Селидовому, трьох з яких розстріляли війська РФ 23 жовтня.

"Щодо долі решти осіб, які там перебували, ми також вживаємо всіх заходів, щоб встановити, що з ними зараз сталось. У нас уже є попередня інформація щодо безпосередніх виконавців, тобто тих підрозділів ЗС РФ, які штурмували наші позиції, і зараз ми намагаємося підтвердити або спростувати цю інформацію. Тобто ми вже маємо орієнтир, хто це міг бути, зараз лише збираємо докази на підтвердження нашої версії".

У Краматорську відновили рух тролейбусів

Про це повідомила міська рада у Telegram.

"КП "КТТУ" повідомляє про відновлення руху тролейбусів за всіма маршрутами".

Мешканці багатоквартирних будинків у Святогірську отримують компенсації за оплату електроенергії взимку

Про нову програму підтримки Суспільне Донбас розказав начальник Святогірської міської військової адміністрації Володимир Рибалкін.

"Це в нас перший раз такий проєкт зайшов від міжнародної організації. Ті люди, які і не захочуть йти в пункт тимчасового проживання, вони можуть опалювати свою квартиру обігрівачем і міжнародники допомагають сплачувати 16 500 гривень. Це цільові гроші на компенсацію за електроенергію в зимовий період", — розказав Рибалкін.

Більше інформації — на сайті.

Чотирьом "парламентарям ЛНР" повідомили про підозру у співпраці з російськими оупантами

Про це у Facebook повідомила пресслужба ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Краматорськ.

"Серед фігурантів – Генадій Бунєєв, Тихон Гончаров, Олександр Єрмоленко, Галина Дуброва. На "виборах" торік вони представляли російську партію "Єдина Росія", "Компартію" та "ЛДПР", — уточнили в СБУ.

За даними Служби безпеки, про підозру всім чотирьом повідомили за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 10 років за гратами та конфіскація майна.

Слідчі заходи проводить ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Землі необробляють належним чином та виснажують ґрунти: через п’ять років Луганщина з житниці України перетвориться на пустелю

Про це йдеться у повідомленні голови Луганської ОВА Артема Лисогора у Facebook.

"70 % врожаю на окупованій Луганщині "безслідно зникли" або російські окупанти знищили родючі землі регіону. Вони повідомляють, що станом на 1 листопада збиральна кампанія у "ЛНР" наближається до завершення. Зібрали 97,3% від запланованого обсягу зернових та зернобобових культур, включаючи кукурудзу. З полів ніби зібрали 544,7 тисячі тонн зерна", — написав Артем Лисогор.

Він зазначив, що після майже повної окупації Луганської області площа земель сільгосппризначення в "ЛНР" збільшилась на 980 000 гектарів. Враховуючи існуючі орні землі, валовий збір зернових та зернобобових, в тому числі кукурудзи, мав би скласти 1,8 млн тонн. Наразі він фактично утричі менший, ніж мав би бути.

"Це означає, що 2/3 врожаю або вкрадені, або, можна припустити, що окупанти цілеспрямовано знищують родючість орних земель. Землі не обробляються належним чином: не вносяться добрива, структура посівних площ сільськогосподарських культур не відповідає нормам сівозмін", — зазначив Лисогор.

За його словами, перевага надається посіву технічних культур, які виснажують ґрунти.

"Це підтверджується значним зниженням врожайності: для зернових та зернобобових вона наразі становить 9,8 ц/га проти 36,2 ц/га у 2021 році. Кукурудза – 4,3 ц/га проти 29,0 ц/га. Соняшник – 8,3 ц/га проти 18,9 ц/га", — розповів начальник ОВА.

За даними Артема Лисогора, збирання кукурудзи на зерно також підходить до завершення. Наразі зібрано 65,5 % площ, що становило 22,6 тис. тонн зерна. У довоєнний період тільки на підконтрольній Україні частині збирали 149,6 тис. тонн.

"Соняшник зібрали на 81,9 % посівних площ, намолочено 334,6 тис. тонн насіння. У 2021 році цей показник становив 758,4 тис. тонн. Сівба озимих культур під урожай 2025 року також наближається до завершення. На цей час посіяно 96,1% запланованих площ, що становить 247,2 тис. га, у тому числі 246,9 тис. га озимої пшениці", — пише Лисогор.

Два авто зіштовхнулися з вантажівкою: у ДТП у Краматорську загинула пасажирка та поранений водій

Про це повідомили у Головному управлінні ДСНС в Донецькій області у Facebook.

Зранку 6 листопада у місті Краматорськ сталася дорожньо-транспортна пригода за участі двох легкових та вантажного автомобілів. Внаслідок зіткнення загинула пасажирка легкового авто, а водій отримав поранення, розповіли у ДСНС.

Рятувальники деблокували постраждалого чоловіка — його госпіталізували. Також надзвичайники деблокували з автомобіля тіло загиблої жінки.

Окупанти у Маріуполі вирішили "привести храм до відповідності канонам РПЦ"

Про це повідомила Маріупольська міська рада у Telegram.

Маріупольський храм святого Петра Могили увійшов до Книги рекордів України, як єдиний храм у світі, повністю розписаний петриківським розписом.

"Тепер окупанти вирішили "привести храм до відповідності канонам РПЦ". Для цього до міста відправили "православних волонтерів". Вони будуть змінювати оздоблення будівлі".

2835 обстрілів за добу. Три населені пункти Донеччини опинилися під вогнем армії РФ

Про це розповіли на сайті обласної поліції.

Під удари потрапили:

  • міста: Костянтинівка й Торецьк;
  • селище Шевченко.

Пошкоджені вісім цивільних об'єктів.

На Костянтинівку російські війська скинули три бомби ФАБ-250 з модулем УМПК — пошкоджені об'єкт інфраструктури, господарська споруда, п'ять цивільних авто, електромережа.

Крім того, надійшла інформація про загиблу раніше людину в селищі Іллінка під час російського обстрілу 4 листопада.

"Чекала на окупацію Краматорська". СБУ затримала пенсіонерку за підозру у держзраді

Про це повідомила Служба безпеки України у Telegram.

За даними слідчих, жінка працювала на окупантів через "зв'язкового" — давнього знайомого ексміліціонера, який у 2014 приєднався до терористів угруповування "ДНР", а після початку повномасштабної війни став комбатом однієї із розвідувально-штурмових бригад збройних сил РФ.

"Зловмисниця передавала рашистам локації Сил оборони та чекала на окупацію Краматорська. За інструкцією росіян агентка зливала "зв'язковому" локації укріпрайонів та вогневих позицій українських військ на Краматорському напрямку. Насамперед ворога цікавили координати реактивної артилерії ЗСУ, а також маршрути руху автоцистерн з паливом, які постачалися на передову".

Для цього жителька Краматорська об'їжджала місцевість на своїй автівці та приховано фіксувала військові об'єкти, зазначили у СБУ.

Слідчі СБУ повідомили жінці про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Їй загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна.

Російський дрон влучив у дорожнє покриття поблизу селища Покровської громади

Про це повідомила Покровська міська військова адміністрація у Facebook.

Вчора, 5 листопада, близько 19:00 російський FPV-дрон влучив у дорожнє покриття поблизу селища Шевченко. Автівки та люди не постраждали, зазначила МВА.

У Краматорську — перебої в роботі систем електропостачання, тимчасово призупинили роботу котелень

Про це повідомила Краматорська міська рада у Telegram.

"У зв'язку з цим, з метою збереження обладнання котелень, теплопостачальники повідомляють про їх тимчасову зупинку. Мешканців переконливо просять не втручатися у роботу внутрішньодомових мереж, не виконувати самостійне скидання теплоносія тощо".

Також замість тролейбусів 7А, 10 та 33б на маршрутах працюють автобуси, а управляючі компанії зупиняють роботу ліфтового господарства, йдеться у повідомленні.

У Ровеньківському району Луганської області на поверхню вийшли шахтні води

Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор у Facebook.

У селищі Михайлівка вже підтоплені приватні будинки.

Поряд із Михайлівкою розташовані промислові майданчики трьох шахт — "Ровеньківська", "71-ша", "Луганська", які до певного часу вони займалися відкачуванням шахтних вод, аби не допустити отруєння ґрунту навколо, розповів керівник ОВА.

Після ліквідації цих шахт окупанти припинили відкачувати воду, зазначив Лисогор.

"У громаді та районі наближається екологічна катастрофа".

Невеликий мокрий сніг та дощ: прогноз погоди у Донецькій області на 6 листопада

Про це у Facebook повідомив Донецький регіональний центр з гідрометеорології

"Вітер західний, 7-12 метрів на секунду", — розповіли у гідрометцентрі.

Якою буде температура у Донецькій області:

  • вночі від 2 тепла до 3 градусів морозу;
  • вдень від 2 до 7 градусів тепла.

Топ дня

Вибір редакції

На початок