Суд у Грузії визнав винними 9 учасників акції протесту щодо незаконного ув'язнення медійниці Мзії Амаглобелі та присудив штраф у розмірі 5 тисяч ларі (60 тисяч гривень). Серед них — артистка Ніно Катамадзе.
Про це повідомляє Billboard Georgia.
Суддя Цицино Мосідзе визнала їх винними за проведення акції протесту та за розгортання банера "Свободу Мзії Амаглобелі" біля будинку судді Малхаза Окропірашвілі.
Хоча акція відбулася ще 26 січня, поліція вирішила відреагувати лише 6 лютого. Звинувачення отримали одразу 9 людей, зокрема й грузинська співачка Ніно Катамадзе.
"Коли Мзіа, яка голодувала 14 днів, потребувала нашого голосу, ми зробили так, щоб цей голос почули там, де, на нашу думку, жив несправедливий суддя, це моє ставлення", — сказала Катамадзе в суді.
Усіх дев'ятьох визнали винними за частиною 3 статті 174 Кодексу про адміністративні правопорушення. Згідно з останніми змінами грузинського уряду від 6 лютого, дія тягне за собою штраф у розмірі 5000 ларі (60 тисяч гривень) або позбавлення волі до 60 днів.
За словами Ніно Катамадзе, вона вкотре переконана, що акції протесту, які проходять на проспекті Руставелі та по всій країні, є правильними й мають тривати.
"Я ще раз переконалася, що боротьба є справді правомірним протестом і має тривати, тому що найголовніше — вільне слово має право на існування в просторі співчуття, і ми повинні виграти цю боротьбу за підтримки одне одного", — зазначила вона після судового засідання.
Хто така Мзіа Амаглобелі
Директорку грузинських видань Batumelebi та Netgazeti Мзію Амаглобелі затримали 12 січня під час акції протесту в Батумі за те, що вона дала ляпас начальникові місцевої поліції Іраклі Джебуадзе, який неодноразово ображав її.
Їй висунули обвинувачення за статтею в нападі на поліціянта, яка передбачає від чотирьох до семи років за ґратами. Попереднє слухання у справі призначено на 4 березня.
Амаглобелі назвала звинувачення частиною репресивних процесів уряду Грузії, які спрямовані проти особистості та свободи вираження поглядів.
Тому вона почала голодування — нині воно триває 28-й день. У зв'язку з погіршенням стану здоров'я її перевели з колонії в медпункт.
Що відомо про протести в Грузії проти "Грузинської мрії"
28 листопада 2024 року прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. Це сталося на тлі протестів проти результатів жовтневих парламентських виборів, на яких, за офіційними даними, перемогла керівна партія "Грузинська мрія". Після відмови від переговорів про вступ до ЄС протести в Грузії спалахнули з новою силою.
США зупинили стратегічне партнерство з Грузією у відповідь на зупинення процесу вступу країни до ЄС. У Єврокомісії засудили розгін протестів та повідомили, що рішення уряду Грузії матиме наслідки для відносин країни з Євросоюзом.
Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) схвалив резолюцію щодо Грузії, яка містить санкції та вимоги до грузинської влади щодо проведення дострокових парламентських виборів. У відповідь Грузія призупинила свою роботу у ПАРЄ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media