Перейти до основного змісту

Грузія призупинила роботу в ПАРЄ після ухвалення проти неї резолюції

Грузія призупинила роботу в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) після ухвалення резолюції, яка містить санкції та вимоги до грузинської влади провести дострокові парламентські вибори.

Про це повідомила глава грузинської делегації в ПАРЄ Тея Цулукіані, пише NEWSGEORGIA.

Асамблея ратифікувала повноваження грузинської делегації, але з обмеженнями та значними застереженнями, зокрема про проведення нових парламентських виборів та звільнення до квітневої сесії ПАРЄ "всіх політичних в'язнів".

За словами Цулукіані, умови і застереження в ухваленій щодо Грузії резолюції "неприйнятні, несправедливі та необґрунтовані".

"На підставі вищевикладеного ми, члени делегації парламенту Грузії в Страсбурзі, припиняємо роботу в ПАРЄ відсьогодні", — заявила Цулукіані, зазначивши, що це командне рішення "Грузинської мрії".

За словами Цулукіані, грузинська делегація відновить роботу в ПАРЄ лише після того, як зміниться "несправедливе ставлення до грузинської держави та народу" та "припиниться шантаж", але Грузія як держава залишається членом Ради Європи.

Парламентські та президентські вибори у Грузії

28 листопада 2024 року прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. Це сталося на тлі протестів проти результатів жовтневих парламентських виборів, на яких, за офіційними даними, перемогла керівна партія "Грузинська мрія". Після відмови від переговорів про вступ до ЄС протести в Грузії спалахнули з новою силою.

Зурабішвілі не визнає президентські вибори, які відбулися в Грузії 14 грудня року. Тоді виборча колегія Грузії, більшість якої мала керівна партія "Грузинська мрія", обрала президентом Міхеіла Кавелашвілі.

Раніше Європейська рада оголосила, що процес інтеграції Грузії фактично припинено через дії керівної партії "Грузинська мрія", зокрема, через ухвалення законів про "іноагентів" та обмежень прав ЛГБТ-спільноти. Крім цього ЄС не визнав результати парламентських виборів, що відбулися 26 жовтня.

Топ дня
Вибір редакції