Перейти до основного змісту

У Грузії законодавчо посилюють покарання за протести

Протестувальники виходять на вулиці біля будівлі парламенту в Тбілісі, Грузія, 29 листопада 2024 року. AP/Zurab Tsertsvadze

Провладна партія "Грузинська мрія" прийняла пакет поправок до законодавства Грузії у першому читанні. Так партія хоче посилити покарання за протести.

Про це повідомляє видання "News Georgia".

"Грузинська мрія" хоче внести зміни до цілої низки законів країни, а саме:

  • Кримінального кодексу;
  • Адміністративного кодексу;
  • Кодексу адміністративних правопорушень;
  • Законів про збори та маніфестації;
  • Закону "Про поліцію".

Серед поправок: збільшення терміну адміністративного арешту з 15 до 60 діб, збільшення штрафів та адміністративного арешту за статею "Дрібне хуліганство". Збільшується термін за опір, загрозу чи застосування насильства щодо працівників поліції.

Образа осіб, які обіймають політичні чи державні посади в Грузії, може каратися штрафом до 6 тисяч ларі або в'язницею на два місяці. У поправках не уточнюють, чи це стосуватиметься особистих образ, чи коментарів у соціальних мережах та медіа теж.

Поправки мають ще пройти два читання. Вони вважатимуться ухваленими після підпису президента.

Що відомо про протести в Грузії проти "Грузинської Мрії"

28 листопада 2024 року прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. Це сталося на тлі протестів проти результатів жовтневих парламентських виборів, на яких, за офіційними даними, перемогла керівна партія "Грузинська мрія". Після відмови від переговорів про вступ до ЄС протести в Грузії спалахнули з новою силою.

США призупинили стратегічне партнерство з Грузією у відповідь на призупинення процесу вступу країни до ЄС. У Єврокомісії засудили розгін протестів та повідомили, що рішення уряду Грузії матиме наслідки для відносин країни з Євросоюзом.

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) схвалив резолюцію щодо Грузії, яка містить санкції та вимоги до грузинської влади щодо проведення дострокових парламентських виборів. У відповідь Грузія призупинила свою роботу у ПАРЄ.

Що відомо про президента Грузії Міхеіла Кавелашвілі

14 грудня 2024 року виборча колегія Грузії, більшість якої мала "Грузинська мрія", обрала президентом Міхеіла Кавелашвілі. Кавелашвілі був єдиним кандидатом. Раніше опозиція заявила, що не визнає легітимність як президентських, так і парламентських виборів, що відбулися у жовтні. Вже 29 грудня він Кавелашвілі склав присягу президента.

Після складання присяги, Міхеіл Кавелашвілі підписав майже 30 законів. Серед них поправки до Кримінального та Адміністративного кодексів, заборона про використання піротехніки під час масових зборів, заборона про закриття обличчя маскою під час зборів, штрафи за несанкціоноване розміщення протестних трафаретів/написів/плакатів, штрафи за незаконне носіння форми поліції.

Топ дня
Вибір редакції