Юрай Санітра – про "прикрі 17 секунд" у першій естафеті, втрату Підручного та можливі заміни у складі

Ексклюзивно
Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар тренера чоловічої команди з біатлону для Суспільне Спорт.

Чоловіча збірна України з біатлону провела дебютну естафетну гонку нового сезону Кубка світу 2022/23 на першому етапі у фінському Контіолагті. Команда у складі Артема Прими, Дмитра Підручного, Богдана Цимбала та Антона Дудченка посіли дев'яте місце.

За всю гонку українські біатлоністи закрили усі мішені, використавши 13 додаткових патронів та в підсумку програли переможцям – збірній Норвегії – 2:48.8 хвилини.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

Для Прими та Підручного цей старт став першим у сезоні, адже вони пропускали індивідуальну гонку в Контіолагті через проблеми зі здоров'ям. Дмитра ще турбувала травма коліна, через яку він пропустив більшу частину останнього тренувального збору в Трюселі, а в Артема, як він пояснив, також "загострилася стара травма".

Тренер чоловічої команди Юрай Санітра в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт поділився враженнями від першої естафети сезону й виступів біатлоністів та розповів про стан капітана Підручного, можливі заміни на наступні етапи й проблеми Дар'ї Блашко, яка тренується під його керівництвом.

Читайте також: "Перший старт завжди напружений". Що сказали біатлоністи збірної України про дебютну естафету сезону Кубка світу

Що сказав Юрай Санітра

  • Про результати естафети

"Перед стартом ми знали, що маємо сильний склад. Наша ціль була потрапити до вісімки. Ми її не виконали. Коли потім бачив по фінішу, що різниця між четвертою й дев'ятою позиціями тільки 17 секунд, так мені було шкода цих додаткових патронів...

Прима й Підручний пробігли перший старт у цьому сезоні. Вони ще не мають стільки впевненості. Чи тому поставив їх першими? Я б не сказав, що вони були не в найкращих кондиціях. Прима мав великий досвід на першому етапі, тому це не було ризиком. А Підручний хорошу позицію підготував для третього і четвертого. У нього не все вийшло зі стрільбою, як було треба, але думаю, це все пов'язано з теперішніх фізичним станом".

  • Про виступ Артема Прими

"Прима пробіг добре ногами свій етап. Він дуже відповідально виходив на старт. [Проблеми] проявилися в стрільбі лежачи, але на стійці вже був Артем, якого я знаю. За фізичним станом показав, що може допомогти команді. Дивитимуся, як пробіжить спринт".

  • Про стан Дмитра Підручного
"Щодо Підручного не маю хорошої інформації. Його коліно не витримало вчорашнє навантаження, і далі на цьому етапі Кубка світу не можу на нього розраховувати. 100% знаю, що він пропускатиме наступні старти тут, у Контіолагті".

"Зараз шукатимемо можливість зробити обстеження в Австрії та ухвалити далі рішення. На мою думку, там проблема така, яка не дозволить йому стартувати й у Гохфільцені. Ще зачекаємо на результати обстеження, але наразі нам потрібне розуміння, що там із коліном.

Перед стартом усе було добре, міг виконувати всю роботу. І під час завантаження з'явилися знову проблеми. На естафеті він практично від половини другого кола біг з великим болем, і молодець, що так пройшов свій етап".

Читайте також: "Біг з великим болем". Підручний пропустить заключні старти у Контіолагті та під питанням на етап у Гохфільцен
  • Про враження від Цимбала та Дудченка

"Цимбал піднявся цього року. Уже видно, що є в нього досвід. Фізично добре й рівномірно пробіг три кола. А Дудченко показав свою силу в кінці, коли "відірвав" на фініші [шведа Себастьяна] Самуельссона, який є одним із найкращих фінішерів у естафеті. Якби було ще кілька метрів, думаю, обіграв би й тих, хто перед нами фінішували.

Антонові треба [в наступних гонках] підтвердити той стан, який він на сьогодні має. Він показав і на "двадцятці"індивідуальній гонці, й на естафеті, що може боротися. Треба, щоб Цимбал теж продемонстрував стабільність і прогрес, особливо фізичний".

  • Про можливі заміни в команді

"У спринті чекатиму трохи більшого від [Тараса] Лесюка та [Дениса] Насика, тому що є кандидати на Кубку IBU, які можуть їх замінити на наступному етапі Кубка світу в Австрії. Наразі дивитимуся на [Віталія] Мандзина та [Артема] ТищенкаНа першому етапі Кубка IBU в Ідре Мандзин посів 25-те місце у спринті та 31-ше – в гонці переслідування. Тищенко був 27-им і 21-им відповідно.".

  • Про невдалі перші гонки Дар'ї Блашко

"Нам теж незрозуміло, чому такий фізичний провал, тому що під час підготовки не було ніяких ознак, що вона була так погано готова до старту сезону. Єдине, що може мати вплив, – це те, що вона з етапу в Антгольці в січні не мала стартів на Кубку світу. Трохи їй треба "роз'їхати" м'язи, тому що вона практично пропустила цілі Олімпійські ігриТоді біатлоністка отримала позитивний тест на коронавірус і так і не вийшла на жодну гонку..

Також Дар'я завжди має в сезоні такі спади в стані. Тому працюватимемо над тим, щоб підняти її до кращих результатів, як було два роки тому, коли ми разом працювали".

Читайте також: Україна повторила найгірший результат в історії в першій жіночій естафеті сезону Кубка світу з біатлону в Контіолагті

Що далі

  • 3 грудня (субота), 11:45. Спринт, чоловіки (10 км)
  • 3 грудня (субота), 14:45. Спринт, жінки (7.5 км)
  • 4 грудня (неділя), 13:15. Переслідування, чоловіки (12.5 км)
  • 4 грудня (неділя), 15:15. Переслідування, жінки (10 км)
Читайте також: Трансляція біатлону на Суспільне Спорт: як і де дивитися гонки, уся ключова інформація