Україна повторила найгірший результат в історії в першій жіночій естафеті сезону Кубка світу з біатлону в Контіолагті

AP Photo/Darko Bandic

Як виступили українські біатлоністки в першій естафеті сезону серед жінок.

Жіноча збірна України виступила в першій естафеті нового сезону Кубка світу 2022/23. У межах першого етапу в фінському Контіолагті жіночі команди стартували після чоловічої естафети, в якій Україна посіла дев'яте місце.

Напередодні естафети жіноча збірна втратила одразу двох біатлоністок: у індивідуальній гонці не стартували одні з топспортсменок команди – Юлія Джима та Ірина Петренко. У Джими виявився позитивний тест на коронавірус, а Петренко мала проблеми з горлом. Також за станом здоров'я перший етап пропускає Анастасія Меркушина.

Читайте також: "Дуже печально". Тренер жіночої збірної з біатлону – про невдалий виступ українок на старті сезону й проблеми зі складом

Після першої гонки сезону, в якій жодна з українок не ввійшла до топ-50, тренер збірної Олександр Кравченко зазначив, що доля естафети "залежатиме від Іри, тому що більше людей у нас поки немає". Врешті Петренко все ж таки потрапила до заявки та вийшла на старт.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

У першій естафеті Україну представили Дар'я Блашко, Анна Кривонос, Олена Білосюк та Ірина Петренко. У такому складі збірна виступила вперше. У порівнянні з олімпійською командою, в заявці залишилася тільки Петренко та Білосюк, які тоді бігли перший та четвертий етапи відповідно.

Як минула перша жіноча естафета сезону

Гонку для України відкривала Дар'я Блашко. Біатлоністка швидко й безпомилково пройшла перший вогневий рубіж, відстрілявшись за 23.3 секунди. Проте на стійці Дар'ї довелося використати одразу два додаткові патрони. Затримка на стрільбі, а також і на лижні, українка передала естафету лише 15-ю з відставанням 1:22.3 хвилини від Норвегії, яка йшла в лідерках.

Читайте також: "Хотілося б кращих результатів". Що сказала Дар'я Блашко після дебютного старту у сезоні Кубка світу з біатлону

Другий стартовий номер отримала Анна Кривонос. Спортсменка мала одну хибу на стрільбі лежачи та до старту на другому вогневому рубежі опустилася на передостаннє, 16-те місце. На ту мить Україна випереджала лише Румунію. На стійці Кривонос також не закрила одну мішень та залишилася на 16-ій позиції до передачі естафети з відставанням у понад дві хвилини.

Третьою на старт вийшла олімпійська чемпіонка Олена Білосюк. На цьому етапі Україна посідала вже останнє місце, адже румунки знялися з гонки. Білосюк чисто відпрацювала першу стрільбу та змогла відіграти одну позицію й так само ідеально провела стійку: вона єдина з команди не мала жодної хиби.

Закривала естафету Ірина Петренко, яка отримала її на 15-му місці. Окрім Румунії, з гонки зняли як колових і Болгарію. Ірина, для якої ця гонка стала дебютною в сезоні, розпочала її з нулем хиб на лежці.

Петренко фінішувала на 15-ій, останній, позиції, поступившись переможницям, шведкам, майже вісім хвилин. Таким чином українки повторили свій найгірший результат у жіночій естафеті в історії. Нижче 15-го місця команда ще не опускалася.

Перше "золото" сезону в жіночій естафеті, як і в чоловічій, здобули чинні олімпійські чемпіонки – збірна Швеції. На другому місці фінішувала Німеччина, яка на Олімпіаді-2022 здобула "бронзу", а третьою стала Норвегія.

Читайте також: Україна – 9-та в першій чоловічій естафеті сезону на етапі Кубка світу з біатлону в Контіолагті

Кубок світу 2022/23. Контіолагті (Фінляндія). Жінки, естафета

 1. Швеція (0+6) 1:14:59.8
 2. Німеччина (0+6) +28.1
 3. Норвегія (0+3) +31.5
 4. Франція (0+7) +1:30.0
 5. Швейцарія (0+8) +1:48.5
 6. Чехія (0+9) +3:13.1
 • ...15. Україна (0+4) +7:53.1

Топ-6 найгірших результатів жіночої збірної України за останні шість років у естафеті

 • 2017/18 (етап у Рупольдингу) – 11-те місце
 • 2017/18 (Олімпіада у Пхьончхані) – 11-те місце
 • 2018/19 (етап у Рупольдингу) – 15-те місце
 • 2018/19 (етап у Кенморі) – 13-те місце
 • 2021/22 (етап у Естерсунді) – 10-те місце
 • 2022/23 (етап у Контіолагті) – 15-те місце
Читайте також: Трансляція біатлону на Суспільне Спорт: як і де дивитися гонки, уся ключова інформація