"Біг з великим болем". Підручний пропустить заключні старти у Контіолагті та під питанням на етап у Гохфільцен

Ексклюзивно
AP Photos

Що сказав про його стан головний тренер чоловічої збірної України.

Лідер збірної України з біатлону Дмитро Підручний пропустить заключні старти на першому етапі Кубка світу в Контіолагті. Також під питанням його участь на наступному етапі у Гохфільцені, про що повідомив головний тренер чоловічої команди Юрай Санітра в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

Підручний до старту сезону підходив з травмою коліна, якої зазнав на передостанньому етапі підготовки. Через це біатлоніст пропустив кінцівку підготовки команди, і хоча відправився з нею на перший етап в Контіолагті, не був готовий до участі в індивідуальній гонці.

Дебютувати на етапі у Контіолагті Підручний зміг, взявши участь в естафетній гонці, яку Україна закінчила на дев'ятому місці. Капітан збірної України передав естафету 13-м, причому на останньому колі ногами програв 38 секунд.

Читайте також: Дмитро Підручний – про старт нового сезону, травму, поразку на виборах ФБУ та ймовірне завершення кар'єри

Результати Підручного в естафеті (чистий хід по дистанції)

  • перше коло: 13-е місце - 5:39.6 хвилин (+13.2 від лідера)
  • друге коло: 13-е місце: 6:06.3 хвилин (+20.3)
  • третє коло: 15-е місце: 6:53.9 хвилин (+38.3)

У суботу, 3 грудня, етап у Контіолагті продовжиться спринтерськими гонками. Однак Підручний на ньому участі не братиме: за словами Юрая Санітри, травма коліна далася взнаки під час естафети.

"Щодо Підручного не маю хорошої інформації. Його коліно не витримало вчорашнє навантаження, і далі на цьому етапі Кубка світу не можу на нього розраховувати. 100% знаю, що він пропускатиме наступні старти тут, у Контіолагті", - сказав тренер чоловічої збірної України.

Санітра повідомив, що наразі для Підручного шукають можливість обстеження в Австрії. При цьому тренер не виключив можливості, що і наступний етап Кубка світу лідер збірної України буде змушений пропустити.

"Зараз шукатимемо можливість зробити обстеження в Австрії та ухвалити далі рішення. На мою думку, там проблема така, яка не дозволить йому стартувати й у Гохфільцені. Ще зачекаємо на результати обстеження, але наразі нам потрібне розуміння, що там із коліном".

"Перед стартом усе було добре, міг виконувати всю роботу. І під час завантаження з'явилися знову проблеми. На естафеті він практично від половини другого кола біг з великим болем, і молодець, що так пройшов свій етап", - додав Санітра.

Таким чином, виставити на спринтерську гонку чоловіків збірна України може решту біатлоністів: Артема Приму, Антона Дудченка, Богдана Цимбала, Тараса Лесюка та Дениса Насика.

Дмитро Підручний: головні досягнення

  • Учасник трьох Олімпійських ігор (2014, 2018 та 2022 роки). Найкращий результат - 13-е місце у спринті та персьюті на Олімпіаді у Пекіні.
  • Підручний - чемпіон світу 2019 року у гонці переслідування. Загалом на його рахунку три фініші у топ-10 на рівні чемпіонату світу (всі - у 2019 році): четверте місце у спринті та десяте у масстарті.
  • "Золото" чемпіонату світу - єдиний подіум у кар'єрі Підручного в особистих гонках на рівні ЧС чи Кубків світу. Крім цього, він чотири рази ставав призером естафет: у 2020-му - чоловічої (етап в Нове-Место), а у 2015, 2017 та 2020 роках - змішаних (в Нове-Место та двічі в Контіолахті).
  • Найкращі результати у загальному заліку Підручний показав у сезонах 2018/19 та 2019/20, закінчивши їх на 18-му та 17-му місцях відповідно.
  • У сезоні 2021/22, який для Підручного закінчився достроково, його найкращим результатом в особистих гонках стало сьоме місце на етапі Кубка світу в Обергофі.

Що далі

  • 3-4 грудня. Спринти та гонки переслідування на етапі Кубка світу в Контіолагті.
  • 8-11 грудня. Другий етап Кубка світу у Гохфільцені.