"Перший старт завжди напружений". Що сказали біатлоністи збірної України про дебютну естафету сезону Кубка світу

biathlon.com.ua

Спортсмени стали дев'ятими у командній естафеті.

Третій день змагань на першому етапі Кубка світу з біатлону відкрили чоловічі команди. Черговий змагальний день у фінському Контіолагті розпочався з першої естафети нового сезону.

У цьому старті прийняли участь Артем Прима та Дмитро Підручний, які два дні тому пропускали індивідуальну гонку через проблеми зі здоров'ям. Саме вони в такому порядку і розпочинали естафету. Богдан Цимбал та Антон Дудченко вийшли на третій та четвертий етап відповідно.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

Чоловіча команда України у першій естафеті Кубка світу 2022/23 в підсумку стала дев'ятою, програвши переможцю, збірній Норвегії, майже три хвилини. Після естафети учасники збірної України прокоментували гонку.

Артем Прима
  • Про перший старт

"Перший старт завжди такий напружений, у всіх сенсах. До цього, звісно, була підготовка, були тренування. Та ти все одно не знаєш на 100%, чого від себе очікувати, як будеш себе відчувати, як будеш стріляти, почувати себе на дистанції. Скажу чесно, старт був важким. Та я терпів, до самого фінішу віддавався на повну, адже це естафета, всі розуміють, що ти біжиш не один, а у гонку йдуть чотири людини. Тож віддавався я на всі 100".

  • Про свій виступ

"Сьогодні були умови суперчудові, однак стрільбою я незадоволений. Начебто і умови гарні, та було таке велике бажання швидко и добре відстрілятися, що я трохи піддьоргував постріли".

Богдан Цимбал
  • Про свою фізичну форму

"Сьогодні почуваю себе краще, ніж в індивідуалці. Намагався терпіти на трасі, в мене був гарний орієнтир – Понсілуома, я намагався за ним триматися. Сподобалася сьогодні і моя стрільба. Лежачи був прикрий промах, та я закрив його запасним. Стоячи взагалі все склалося чудово, швидко закрив чотири мішені, 5-й постріл трохи притримав, та так було треба. Закрив і побіг на заключне коло. Хотілося мені чеха наздогнати, та він дуже прудкий був. Але я дуже старався".

Читайте також: Один українець – у топ-30 індивідуальної гонки на першому етапі Кубка світу з біатлону в Контіолагті
  • Про гонку

"Так, індивідуальна гонка була непроста, але ми здобули залікові очки для себе і для команди. Та й сьогодні гонка пішла краще. Почував себе також краще, зміг терпіти в підйом, і мені також це подобається. Однак це лише початок сезону, багато стартів попереду, тож буду старатися".

Дмитро Підручний
  • Про перший виступ у сезоні

"Гонка важка, бо перша. До того ж, я багато тренувань пропустив через травму. Перед цим виконав багато роботи по прискоренню, адже ще відчувалась трішки травма. Дуже переживав сьогодні і через стрільбу".

  • Про травму коліна

"Лікували, робили все, що могли. Вчора навіть майже не відчував біль, а сьогодні, під час гонки, при максимальному навантаженні знову почало боліти коліно. Буду говорити з лікарем, щось треба робити. Адже ця травма не дає мені повноцінно бігати. Якщо під час тренувань майже не боліло у попередні дні, то при навантаженні знов проявляється.

У мене був надрив двох зв'язок. Коли проходило обстеження - то в ті дні менше боліло, і була надія, що все позаду, та от сьогодні знов почало сильно турбувати".

Що далі

  • 3 грудня (субота), 11:45. Спринт, чоловіки (10 км)
  • 3 грудня (субота), 14:45. Спринт, жінки (7.5 км)
  • 4 грудня (неділя), 13:15. Переслідування, чоловіки (12.5 км)
  • 4 грудня (неділя), 15:15. Переслідування, жінки (10 км).
Читайте також: Трансляція біатлону на Суспільне Спорт: як і де дивитися гонки, уся ключова інформація