Україна – 9-та в першій чоловічій естафеті сезону на етапі Кубка світу з біатлону в Контіолагті

Національний олімпійський комітет України

Як виступили українські біатлоністи в дебютній естафеті сезону серед чоловіків.

Чоловіча команда України провела першу естафету нового сезону Кубка світу 2022/23. Команда гонка чоловіків відкривала третій змагальний день першого етапу в фінському Контіолагті.

Попередній старт – індивідуальну гонкупропускали одні з лідерів збірної: Дмитро Підручний та Артем Прима. В обох виникли проблеми зі здоров'ям, зокрема Підручного ще турбувала травма коліна. Утім, обидва, як і передбачав тренер команди Юрай Санітра, змогли стартувати в естафеті.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

Україна на першому етапі виставила ту саму четвірку, що й на Олімпійських іграх-2022 – останньому старті біатлоністів до початку нового сезону, адже етапи наприкінці минулого довелося пропустити через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

На естафету були заявлені Артем Прима, Дмитро Підручний, Богдан Цимбал та Антон Дудченко. У порівнянні з Олімпіадою, змінився лише порядок біатлоністів: у Пекіні Цимбал та Прима розпочинали естафету, тоді як Дудченко та Підручний завершували її.

Читайте також: Дмитро Підручний – про старт нового сезону, травму, поразку на виборах ФБУ та ймовірне завершення кар'єри

Як минула перша чоловіча естафета сезону

Артем Прима розпочав сезон у ролі стартера чоловічої естафети. На першому вогневому рубежі українець припустився одразу трьох хиб, проте зумів уникнути штрафних кіл, закривши мішені додатковими патронами. Друга стрільба вдалася Примі успішніше: біатлоніст не влучив у ціль один раз, але закрив її з другої спроби. Спортсмен передав естафету на дев'ятому місці, та водночас показав четвертий час на лижні на цьому етапі (17:59.8 хвилини).

Другим на трасу вийшов капітан команди Дмитро Підручний. Дебют цього біатлоніста також не обійшовся без хиб. Спортсмен двічі помилився на стрільбі лежачи, а на стійці мав одразу три хиби. До штрафних кіл не дійшло, проте позиції команди погіршилися: Україна випала з топ-10 і завершила першу половину гонки на 13-му місці. Окрім п'яти хиб, у Дмитра також були проблеми з ходом, на якому він показав лише 15-ий час: з відставанням у понад хвилину від Норвегії, що йшла в лідерах.

На третій етап вийшов Богдан Цимбал. Українець відпрацював лежку з шести патронів, не закривши з першого разу одну мішень. На стрільбі стоячи він першим з команди зумів відпрацювати чисто на рубежі. Завдяки цьому Цимбал вивів збірну на десяту позицію перед завершальним етапом гонки.

Статус фінішера української команди дістався Антонові Дудченку. Спортсмен припустився однієї хиби на першому вогневому рубежі, та попри це зумів зберегти місце в топ-10. На стійці Дудченко схибив двічі, утім завдяки лижному ходу (п'ятий результат серед усіх учасників цього етапу) у підсумку приніс Україні 9-те місце в першій естафетній гонці сезону. Команда фінішувала з відставанням 2:48.8 хвилини від переможців.

Читайте також: "Є на чому будувати підготовку". Що сказав Юрай Санітра про перший старт сезону та відсутність Прими і Підручного

Перше естафетне "золото" сезону здобула збірна Норвегії, якій належить статус чинних олімпійських чемпіонів у цій дисципліні. Команда виступила якраз-таки в олімпійському складі: у гонці стартували Ветле Крістіансен, Штурла Леґрейд, а також Тар'єй і Йоганнес Бьо.

На другому місці фінішувала Німеччина, для якої це перший подіум на рівні Кубка світу з етапу в Антгольці в січні 2022 року. Трійку призерів закрила Франція – віцечемпіони Олімпіади-2022.

Читайте також: Українські біатлоністи стартували у першій гонці сезону Кубка світу в різній формі. Чому це сталося

Кубок світу 2022/23. Контіолагті (Фінляндія). Чоловіки, естафета

  1. Норвегія (0+7) 1:19:26.2
  2. Німеччина (0+6) +43.9
  3. Франція (0+8) +1:05.9
  4. Австрія (0+4) +2:31.2
  5. Чехія (0+10) +2:33.9
  6. Фінляндія (1+12) +2:34.1
  • ...9. Україна (0+13) +2:48.8
Читайте також: Трансляція біатлону на Суспільне Спорт: як і де дивитися гонки, уся ключова інформація