Компанія Nvidia оголосила про плани налагодити повномасштабне виробництво суперкомп’ютерів для штучного інтелекту в США. Це рішення ухвалене на тлі оголошеної адміністрацією Дональда Трампа політики запровадження нових мит на імпорт напівпровідників та електроніки.
Про це пише The Washington Post.
Згідно з заявою Nvidia, компанія орендувала понад 1 мільйон квадратних футів виробничих площ в Аризоні та Техасі. У Х’юстоні завод буде збудований спільно з Foxconn, у Далласі — з тайванською компанією Wistron. Масове виробництво планується розпочати протягом 12–15 місяців.
"Двигуни глобальної інфраструктури штучного інтелекту вперше створюються в США", — заявив CEO компанії Дженсен Хуанг.
Білий дім одразу назвав цю ініціативу «ефектом Трампа». Раніше президент США запровадив нові мита на імпорт з Китаю й Тайваню, але несподівано звільнив від них низку товарів, включно зі смартфонами, комп’ютерами та графічними процесорами — ключовими для Nvidia.
Попри це, міністр торгівлі Говард Латнік заявив, що тарифи на напівпровідники все ще залишаються в планах, а також розпочато розслідування впливу імпорту електроніки на нацбезпеку США.
Nvidia прогнозує, що за чотири роки зможе виробити на території США інфраструктуру для ШІ на суму до $500 мільярдів. Раніше подібні плани на $500 мільярдів озвучила й компанія Apple.
Що відомо про "дзеркальні мита" Трампа
2 квітня Дональд Трамп заявив, що встановить мінімальне мито в 10% на всі товари, які імпортуються до США, причому для країн з найбільшим торговим дефіцитом ставки будуть ще вищими. Так, для Китаю мито становитиме 34%, для ЄС — 20%. США запровадили 10% мито і на товари з України.
Також Трамп заявив, що підпише указ щодо запровадження мита на імпорт автомобілів та вантажівок розміром 25%, які набудуть чинності у четвер, 3 квітня. Мита на імпорт автозапчастин будуть запроваджені 3 травня.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що рішення США про запровадження універсальних тарифів, завдає шкоди як бізнесу, так і споживачам у всьому світі, й особливо — трансатлантичним економічним відносинам. Європейська комісія вже завершує розробку першого пакету контрзаходів у відповідь на мита на сталь, а також готується до додаткових дій, якщо переговори зі США зазнають краху.
4 квітня Китай відповів на запровадження адміністрацією США нових підвищених мит, встановивши тарифи для всього американського імпорту товарів на рівні 34%. Вони почнуть діяти вже з 10 квітня.
8 квітня Трамп збільшив тарифи на імпорт з Китаю ще на 50%. Вони склали 104%.
У відповідь Китай запровадив додаткові 84% мит на імпортні товари із США 9 квітня. Тепер повноцінна ставка мит на імпорт із США до Китаю складе 118%.
Після цього Трамп 9 квітня заявив, що країна підіймає митну ставку на імпорт з Китаю до 125%.
11 квітня Китай підвищив мита на імпорт товарів зі Сполучених Штатів з 84% до 125%. Вони мали почати діяти з 12 квітня.