Трудові книжки, пенсійний фонд та відповідальність за насильство. Які плани має Рада

Трудові книжки, пенсійний фонд та відповідальність за насильство. Які плани має Рада

Офiцiйно
Трудові книжки, пенсійний фонд та відповідальність за насильство. Які плани має Рада
. Колаж, Суспільне

Верховна рада розгляне законопроєкт про народовладдя, скасування паперової трудової книжки, посилення відповідальності за домашнє насильство та обмеження обігу пластикових пакетів на пленарному тижні 26-29 січня. При цьому протягом 2021 року Рада має намір розглянути скасування Господарського кодексу, законопроєкти про діджиталізацію та недержавний пенсійний фонд.

Плани на тиждень

Як ідеться у розкладі засідань Верховної ради, 26 січня нардепи розглянуть у другому читанні президентський законопроєкт про народовладдя через всеукраїнський референдум. Раніше заступниця голови депутатської фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук повідомила Суспільному, що проєкт закону має високу підтримку у "СН". Цього ж дня розглядатиметься законопроєкт щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі (скасування паперової трудової книжки).

Крім того, 26 січня депутати голосуватимуть за законопроєкт "Про лікарські засоби", який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні. Також Рада у другому читанні може посилити відповідальність за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів.

27 січня Рада може зробити крок до розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу, а також до скасування оподаткування доходів, отриманих у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами в інтернеті. Крім того, цього дня депутатами буде розглянутий законопроєкт "Про культуру" та щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну. У другому читанні Рада може вдосконалити систему органів Антимонопольного комітету, а у першому — правове регулювання виробництва хутра в Україні.

Верховна рада
Верховна рада. Facebook

28 січня Рада може зробити крок до покращення інвестиційного клімату в Україні та схвалити премії для найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання. У другому читанні депутати планують розглянути збільшення державної допомоги родинам, діти в яких мають тяжкі хвороби.

Читайте також: Зміна по батькові, збільшення мінімалки та нові правила для швидкої. Що змінилося з 1 січня

Крім того, ВР має намір розглянути проєкт постанови про вшанування пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни, також депутати можуть зробити крок до збільшення адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства. Після цього розглядатиметься обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

29 січня буде традиційна година запитань до уряду, а після неї – внесення змін до закону "Про рекламу" щодо реклами електронних сигарет у першому читанні. Останнім законопроєктом пленарного тижня буде повторне друге читання проєкту закону про обмеження обігу пластикових пакетів на території України.

Плани на 2021 рік

Як повідомив заступник голови парламенту Руслан Стефанчук у відеозверненні на своїй сторінці в Facebook, у 2021 році Рада збирається розглянути зміни до Конституції в частині децентралізації, скорочення кількості депутатів парламенту з 450 до 300 скасування Господарського кодексу, який "стримує розвиток економіки країни", і прийняття Житлового.

Читайте також: "На все політична воля". Які шанси на скорочення кількості депутатів в Раді

"У першу чергу — це низка змін до Конституції. І вони будуть пов'язані з питаннями децентралізації. Крім того, ми плануємо довести до кінця ті вже зміни, які були подані в попередніх скликаннях, і одне з них — це питання зменшення складу Верховної ради до 300 осіб", — заявив він.

За словами Стефанчука, у планах законопроєкт про всеукраїнський референдум, про місцеві референдуми, питання захисту мирних громадян, які постраждали від воєнної агресії, перехідного правосуддя і корінних народів.

Протягом року Рада розгляне законопроєкти про повернення довіри до Конституційного суду, завершення судової реформи, перезапуск вищої ради правосуддя, впровадження елементів народовладдя в систему судової влади (перезапуск суду присяжних, введення світових суддів).

Також 2021 році Рада хоче розглянути пакет законопроєктів, пов'язаних з діджиталізацією країни, зокрема питання електронної ідентифікації осіб, впровадження до правового поля віртуальних активів і встановлення їх правового режиму. Крім того, буде розглянута антикорупційна стратегія до 2025 року. На думку Стефанчука, також потрібно розробити та прийняти нову редакцію основ законодавства про охорону здоров'я.

Крім того, Рада розглядатиме й законопроєкти про недержавний пенсійний фонд для отримання громадянами доступу до дворівневої системи нарахування пенсійного забезпечення.

Читайте також

Депутатка зареєструвала законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Що у ньому пропонується

"Радянська традиція". У ВР пропонують заборонити перенесення робочих днів

На початок