"Радянська традиція". У ВР пропонують заборонити перенесення робочих днів

"Радянська традиція". У ВР пропонують заборонити перенесення робочих днів

"Радянська традиція". У ВР пропонують заборонити перенесення робочих днів Ілюстративне фото: pixabay

Голова комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третякова та 14 депутатів з фракції “Слуга народу” пропонують Верховній раді обмежити можливість перенесення вихідних та робочих днів та заборонити Кабінету міністрів робити відповідні рекомендації.

Відповідний законопроєкт зареєстрований на сайті Ради.

"Забороняється перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків встановлених цим Кодексом (законів про працю — ред.)", — йдеться у документі.

Згідно з пояснювальною запискою до нього, "надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і назагал формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України у світі". Депутати стверджують, що в Білорусі, Польщі, Словаччині, Чехії, Литві, Франції, Німеччині, Данії, Нідерландах, США та інших країнах такої практики немає.

Крім того, на думку нардепів, перенесення робочих днів є "типовою радянською традицією, яка до сьогодні зберігається в деяких пострадянських країнах, зокрема, в Росії", а 6-денний робочий тиждень, до якого призводить перенесення, є "порушенням законодавчих вимог" до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути зменшеним. Водночас 4-денний робочий день, нібито "знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, що є наступним за довгими вихідними".

Депутати вважають, що законом також прибирається дискримінація між робітниками, яким встановлено п'ятиденний або шестиденний робочий тиждень.

"Метою законопроекту є узгодження законодавства України із законодавством країн членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів з метою більш ефективної співпраці між країнами та збільшення економічного потенціалу України", — сказано у записці.

Згідно з документом, Третьякова є головною ініціаторкою законопроєкту. Також серед ініціаторів — депутати від "Слуги народу", зокрема Георгій Мазурашу, Єгор Чернєв та Олександр Федієнко.

Нині уряд може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій переносити вихідні та робочі дні для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Щороку Кабмін видає відповідні розпорядження про перенесення тих чи інших робочих днів, що є наступними після святкових або неробочих, мотивуючи своє рішення створенням сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціональним використанням робочого часу.

Що відомо

  • Кабінет міністрів рекомендував перенести 3 робочих дні в 2021-му для святкування Різдва, Дня незалежності та Дня захисника України.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди