Короткометражка про українських жінок позмагається за відбір на "Оскар"

Короткометражка про українських жінок позмагається за відбір на "Оскар"

Короткометражка про українських жінок позмагається за відбір на "Оскар" Голос Америки

Короткометражний фільм під назвою "Анна" потрапив до основної конкурсної програми Каннського фестивалю, став переможцем Британського фестивалю незалежного кіно і буде змагатися за відбір на премію "Оскар".

Як розповів у інтерв'ю "Голосу Америки" ізраїльський режисер Декель Беренсон, фільм порушує контроверсійну тему сексуального туризму американців в Україну. Ідея цього сценарію спала йому на думку після його подорожі в Україну у 2012 році.

"Я відвідав Україну, подорожуючи Європою. Жив там місяць, був у Києві, в Криму, провів тиждень в Одесі. Там я вперше почув про ці вечірки. Те, як ці компанії, що організовували вечірки, певним чином використовують жінок. Вони також використовують чоловіків, продаючи їм мрію приїхати в Україну й зустріти прекрасну молоду жінку, яка поїде з ними до США і буде готувати їм, робити масаж ніг і так далі", – розповів Беренсон.

Однак про подорож до України та вечірки Декель згадав лише у 2018 році, коли шукав теми для короткометражок. Тож він вирішив повернутись в Україну, щоб розпочати роботу над фільмом.

Короткометражка про українських жінок позмагається за відбір на "Оскар"

Короткометражка розповідає про одиноку мати Анну, яка виховує 16-річну доньку. Вона живе у маленькому індустріальному містечку на Донбасі, працює на м'ясопереробному комбінаті. Одного дня жінка вирішує змінити своє життя і пішла на вечірку з американськими чоловіками.

Головною героїнею режисер зробив мешканку Донбасу, щоб загострити соціальну проблематику. Цю роль зіграла українка Світлана Барандич, яка раніше отримала шість нагород в номінації "Найкраща акторка" на європейських та американських кінофестивалях. Акторка розповіла, що за іронією долі, ще в 90-х потрапила на схожу вечірку з американцями, які шукали українську наречену.

"У мене була подружка Катруся, яка дуже добре знає англійську, на відміну від мене. І вона каже: "Я хочу тебе повести на цю зустріч, щоб більше ти ніколи не хотіла на такі зустрічі потрапити. Ми каву собі замовили, і там такий, знаєте, коридор, що можна було з "гальорки" за всім цим спостерігати, то ми це робили. Наприклад, іде старий дідо, але він, знаєте, молодиться. Такий собі ловелас італійського пошиву, і дивиться на жіночок десь мого віку, які прийшли в бархаті, з брильянтами, щоб показати себе. А він іде повз них, дивиться на них, посміхається і каже: "Ну що, курки общипані, ви думаєте вас хтось до Америки забере?"", – пригадує Світлана Барандич.

Вона зізналася, що виконати роль матері-одиначки їй допомогли особисті обставини, оскільки живе в трикімнатній квартирі разом з сином, сестрою та її дітками.

Зазначається, що стрічка створена за спільного виробництва України, Ізраїлю та Великої Британії, а вся творча команда, що працювала над фільмом, – українці. Зйомки проводилися у Кривому Розі. Творці фільму розраховують потрапити до списку номінантів на премію "Оскар".

Що відомо

Читайте також

Питання віддчуттів та образності. Як дивитися фільми Сергія Параджанова

Нове українське кіно: 10 найочікуваніших фільмів 2021 року

Соціальна дистанція і вакцина від кризи. Що трапилося з кіно у 2020 році

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше