Перейти до основного змісту
Неповага до Конституції та Ради: реакція нардепів на відставку Гончарука

Неповага до Конституції та Ради: реакція нардепів на відставку Гончарука

Неповага до Конституції та Ради: реакція нардепів на відставку Гончарука
. Facebook

Народні депутати з різних фракцій розкритикували історію з відставкою прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Вони вважають, що найближчим часом вона не відбцдеться, хоча в деяких фракціях підтримують відставку уряду.

У фракції "Голос" назвали заяву прем'єра неповагою до парламенту. Лідер фракції Сергій Рахманін назвав дії Гончарука "повним нехтуванням правилами і процедурами, яке почалося з моменту формування цього уряду та коаліції".

"У мене таке враження, що Гончарук досі не зрозумів, що він прем’єр-міністр. Це можна називати як завгодно, але точно не виступом прем’єр-міністра України перед Верховною Радою, особливо — в день, коли має відбуватися година запитань до уряду. Це перше. Друге. Я не знаю, чи збирається Гончарук у відставку, чи не збирається. Але якщо збирається, то він мав написати відповідну заяву на Верховну Раду, а не робити звернення до президента через засоби масової інформації", - сказав Рахманін.

" Мене цікавить, чому людина, яка займає одну з найвищих посад у державі, досі не відкривала Конституцію, в якій чітко написано, хто він, хто його призначає, кому він звітує, як він очолює уряд та що має зробити, якщо збирається у відставку", - додав депутат.

У "Європейській солідарності" також обурені тим, що заяву про відставку Гончарук подав не до Верховної Ради, як це передбачено законом, а направив до президента.

"В ВР не надходило ніяких заяв від прем’єр-міністра. Будь-які заяви в офіс президента про відставку - це приватно - політична переписка, не більше. Не вперше в українській історії прем‘єр-міністр намагається таким чином шантажувати президента, розуміючи, що голосів на відставку немає", - пише нардепка Ірина Геращенко.

Вона запевнила, що фракція "Європейська солідарність" не братиме участі "в цій павучиній гризні" і не дозволить руйнувати парламент і нехтувати Конституцією.

На засіданні парламенту Геращенко нагадала, що в РФ прем’єр-міністр пише заяву на ім’я президента, а "в Україні, згідно з Конституцією, прем’єр-міністр звертається не до "кур’єра" президента, щоб передати сюди заяву, якщо він хоче подати у відставку, а до Верховної Ради".

У фракції "Опозиційна платформа - За життя" виступають за те, щоб відправити уряд Гончарука у відставку. Співголова ОПЗЖ Юрій Бойко назвав роботу Кабміну провальною.

"У країні затримки з виплатами заробітних плат, з виділенням коштів на інфраструктурні проекти, повний провал бюджету, що, власне, визнав уряд. А найголовніше – вони не знають, як діяти далі. Все це призвело до того, що країна опинилася у надзвичайно складній ситуації", – сказав Бойко журналістам.

Він вважає, що Верховна Рада має прийняти рішення і відправити уряд у відставку.

Як відомо:

  • 17 січня прем'єр Гончарук повідомив, що написав заяву про відставку і передав її президенту Володимиру Зеленському. В Офісі президента заявили, що глава держави отримав заяву і розгляне її. Згодом Гончарук коротко виступив у Раді. За його словами, уряд продовжить роботу у штатному режимі до рішення президента щодо заяви.
  • Відповідно до ст. 15 закону про Кабінет міністрів, прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку. Його звільняють з посади з дня прийняття рішення про відставку на пленарному засіданні Верховної Ради. Після рішення Ради про відставку прем’єра має звільнитися весь склад Кабміну.
  • Згідно з Конституцією, після відставки прем'єра та Кабміну Верховна Рада формує новий склад уряду у визначені Основним законом терміни.
  • За українським законодавством, питання про відставку уряду не можна розглядати упродовж року від моменту затвердження програми діяльності Кабміну. Тобто уряд Гончарука має імунітет до жовтня 2020 року.
  • Верховна Рада дев'ятого скликання закрила останнє засідання другої сесії і повернеться у сесійну залу 4 лютого.
  • 15 січня мережею почав ширитися звукозапис розмови, де є голос людини, схожий на голос прем'єра Гончарука. На аудіо, серед іншого, людина з голосом Гончарука визнає себе "профаном в економіці".
  • Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що Гончарук зібрався у відставку на тлі скандалу зі "злиттям" в мережу аудіозапису. У Кабміні спростували інформацію про те, що прем'єр-міністр написав заяву про звільнення.
  • Сам Гончарук розповів, чому він "не профан в економіці", а у фракції "Слуга народу" висловилися за розслідування СБУ ймовірного факту прослуховування високопосадовців.

Топ дня
Вибір редакції
На початок