Прем’єр-міністр України (29 серпня 2019 року – 4 березня 2020 року)
Коли народився: 7 липня 1984 року
Де народився: місто Жмеринка, Вінницька область
Освіта: має три вищі освіти. Закінчив Міжрегіональну Академію управління персоналом за спеціальністю "правознавство", Національну академію державного управління при Президенті України за спеціальністю "державне управління" та Києво-Могилянську бізнес-школу. Випускник "Аспен Інституту Київ".
Діяльність
Політик, юрист. Наймолодший керівник уряду в історії незалежної України.
Кар’єру розпочав на посаді молодшого юриста на Городнянському заводі продтоварів. Після цього більше 10 років вів юридичну практику: з 2005 року працював юристом в інвестиційній компанії "PRIOR-Invest", згодом очолив там юридичний відділ.
З 2008 року був арбітражним керуючим, засновником і керуючим партнером юридичної фірми "Constructive Lawyers".
На позачергових парламентських виборах 2014 року балотувався до ВР як перший номер у списку партії "Сила людей".
У вересні 2015 року очолив громадську організацію Офіс ефективного регулювання (BRDO).
Також був позаштатним радником Першого віцепрем’єр-міністра України — Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.
28 травня 2019 року призначений заступником Глави Адміністрації Президента (а пізніше – й Керівника Офісу Президента) України Володимира Зеленського. Відповідав за блок економічного розвитку та продовження реформ.
25 червня 2019 року призначений членом Національної ради з питань антикорупційної політики. 21 червня 2019 року став членом Національної інвестиційної ради.
Прем’єр-міністр України з 29 серпня 2019 року по 4 березня 2020 року. Був наймолодшим керівником уряду України за час її незалежності.
4 березня 2020 року Верховна Рада відправила у відставку прем'єра Олексія Гончарука та призначила на цю посаду Дениса Шмигаля, який лише нещодавно був призначений віце-прем'єром та міністром розвитку громад і територій.
Обидва рішення підтримала монобільшість у парламенті. За відставку попереднього очільника уряду жодного голосу не дали “Європейська солідарність” і “Голос”, а за нового не проголосували ОПЗЖ, “Європейська солідарність”, “Голос” і "Батьківщина".
Потім Верховна рада призначила новий склад уряду. Депутати пакетом проголосували за поданням нового прем'єра. Окремими голосуваннями призначено двох міністрів за квотою президента Зеленського – міністра оборони Андрія Тарана та міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.
Скандали
15 січня 2020 року мережею почав ширитися звукозапис розмови, де є голос людини, схожий на голос прем'єра Гончарука. На аудіо, серед іншого, людина з голосом Гончарука визнає себе "профаном в економіці".
Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що Гончарук зібрався у відставку на тлі скандалу зі "злиттям" в мережу аудіозапису. У Кабміні спростували інформацію про те, що прем'єр-міністр написав заяву про звільнення.
Зранку 17 січня Прем'єр-міністр Олексій Гончарук все ж написав заяву про відставку і передав її президенту Володимиру Зеленському. Хоча відповідно до ст. 15 закону про Кабінет Міністрів, прем’єр-міністр повинен заявити Верховній Раді про свою відставку, а не президентові.
Пізніше Гончарук уточнив, що заяву про відставку написав на ім'я голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, але передав її Володимиру Зеленському. Водночас спікер сказав, що в Раді такої заяви наразі немає.
Того ж дня, 17 січня, прем'єр-міністр виступив в Раді та пішов звідти під вигуки депутатів. Серед іншого, під час свого виступу Гончарук сказав, що уряд продовжить роботу у штатному режимі, допоки президент не прийме рішення щодо його заяви про відставку.
У свою чергу, парламент має розглянути це питання не пізніше, ніж на десятий день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період. Прем’єр звільняється з посади з дня прийняття рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради.
Крім того, згідно із тим же законом, прийняття Верховною Радою рішення про відставку прем’єра України має наслідком відставку всього складу Кабінету Міністрів України.
Водночас, згідно з українським законодавством, питання про відставку уряду не можна розглядати упродовж року з моменту затвердження програми діяльності Кабміну. Тобто уряд Гончарука має імунітет до жовтня 2020 року.
Декларації: 2018 рік.