У Кабміні спростовують відставку Гончарука

У Кабміні спростовують відставку Гончарука

У Кабміні спростовують відставку Гончарука
.

Пресслужба Кабінету Міністрів спростовує інформацію про наміри прем'єра Олексія Гончарука піти у відставку.

"Пресслужба Кабінету Міністрів не має інформації щодо справжності жодного аудіо- чи відеозапису, що розповсюджуються у мережі інтернет. Інформація щодо заяви про відставку прем'єр-міністра не відповідає дійсності", — йдеться у заяві, розміщеній на сайті уряду.

Раніше низка ЗМІ повідомила, що Гончарук виявив намір піти у відставку на тлі скандалу зі "злиттям" в мережу аудіозапису, що нібито є прослушкою розмови прем'єра з колегами-високопосодовцями.

Так, 15 січня мережею почав ширитися запис розмови людей, чиї голоси, зокрема, схожі на голос прем'єра, заступниці голови Нацбанку Катерини Рожкової, міністерки фінансів Оксани Маркарової та інших. На ній співрозмовники нібито обговорювали економічні питання напередодні зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

Судячи зі слів учасників розмови, їхня зустріч відбулася 16 грудня 2019 року. У цей день на сторінці Нацбанку у Facebook з’явилось повідомлення про започаткування спільної традиції уряду та НБУ щодо "регулярних зустрічей на каву".

"У них беруть участь прем'єр-міністр Олексій Гончарук, голова Національного банку Яків Смолій, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, міністр фінансів України Оксана Маркарова, члени правління Центробанку, заступники міністрів фінансового та економічного блоку уряду. На сьогоднішній зустрічі йшлося переважно про зміцнення курсу гривні та його вплив на інфляцію та економічне зростання ", — йшлося в повідомленні.

Фото. НБУ
Зустріч 16 грудня. Фото НБУ. Facebook НБУ

Під час розмови на оприлюднених записах чоловік, чий голос схожий на голос Гончарука, заявив, що він "профан в економіці" , тобто не розбирається в ній. Так само, за його словами, "примітивне уявлення про економічні процеси має і президент". Чоловік на записі, який може бути головою уряду, також не розуміє, чому падає економіка України при посиленні гривні.

Окрім цього, він припускає, що наступного року операції на ринку державних облігацій можуть визнати спекуляцією. Відповідно до аудіозапису, до цих спекуляцій можуть бути причетні або очільниця Мінфіну, або експрезидент Петро Порошенко.

Серед основних функцій Кабінету Міністрів — економічна політика та управління об'єктами державної власності.

При цьому на записі нібито Гончарук визнає недофінансування українського бюджету на 50 мільярдів гривень і прогнозує, що наступного року цей показник може подвоїтися.

Як відомо:

На початок