Подяка Гончаруку та сподівання на співпрацю зі Шмигалем. Світ реагує на зміну уряду в Україні

Подяка Гончаруку та сподівання на співпрацю зі Шмигалем. Світ реагує на зміну уряду в Україні

Оновлено
Подяка Гончаруку та сподівання на співпрацю зі Шмигалем. Світ реагує на зміну уряду в Україні
.

Представники США та країн ЄС прокоментували відставку уряду Олексія Гончарука та формування нового уряду на чолі з Денисом Шмигалем.

Зокрема, посольство США подякувало Гончаруку та його команді за роботу, привітало Шмигаля з призначенням та висловило сподівання на тісну співпрацю.

"Ми вітаємо Прем'єр-міністра Шмигаля з призначенням на цю посаду та сподіваємось на тісну співпрацю з ним і його колегами по Кабінету Міністрів. Ми дякуємо Олексію Гончаруку та його команді за продуктивну співпрацю впродовж останніх 6 місяців задля підтримки партнерства між Україною та США", - написали на сторінці посольства у Twitter.

Посольство Німеччини також подякувало Гончаруку за співпрацю і висловило готовність до роботи з новим прем'єром.

Представництво ЄС в Україні повідомило в Twitter, що очікує продовження співпраці вже з новим українським урядом.

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель Пітер Стано заявив, що Європейський Союз готовий співпрацювати з новим урядом України та допомагати продовжувати реформи, розпочаті попереднім урядом на чолі з Олексієм Гончаруком, а також наголосив на необхідності дотримуватися принципу верховенства права і не втручатися у діяльність антикорупційних та правоохоронних органів.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс привітав Пристайка та Кулебу з новими посадами і закликав зміцнювати зв'язки між країнами.

"Дякую, Вадиме Пристайко, за дружбу під час перебування на посаді міністра закордонних справ України, з нетерпінням чекаю на продовження співпраці у вашій новій якості. Вітаємо Дмитра Кулебу, давайте продовжувати зміцнювати зв'язки у всіх областях, також підготовку до 4-ї Української конференції реформ у Вільнюсі", - написав Лінкявічюс.

Очільник МЗС Латвії Едгар Рінкевічс у своєму Twitter подякував за хорошу співпрацю колишньому главі МЗС Вадиму Пристайку та привітав з призначенням на цю посаду Дмитра Кулебу, висловивши сподівання на розвиток відносин між країнами.

"Велика подяка Вадиму Пристайку за хорошу співпрацю, яку ми вели під час вашого перебування на посаді міністра закордонних справ України, вітаю з новим призначенням! Ласкаво просимо на борт Дмитра Кулебу, сподіваємось на тісну співпрацю і просування спільних інтересів та двосторонні відносини між Латвією та Україною".

Що відомо:

  • Президент Володимир Зеленський скликав позачергове засідання Верховної Ради вранці 4 березня для розгляду питання щодо Кабінету міністрів та "діяльності силових міністерств у сфері подолання корупції".
  • Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді підтримати відставку Гончарука.
  • Зрештою Рада 353 голосами відправила у відставку прем'єра Олексія Гончарука та призначив на цю посаду Дениса Шмигаля, який донині був віце-прем'єром та профільним міністром розвитку громад і територій.
  • Після цього Верховна Рада за поданням нового прем'єра Шмигаля проголосувала пакетом за новий склад уряду. Окремими голосуваннями призначено двох міністрів за квотою президента Зеленського - міністра оборони Андрія Тарана та міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.
  • Зі складу уряду Гончарука на своїх посадах залишаються міністр інфраструктури Криклій, міністр цифрової трансформації Федоров, міністр юстиції Малюська та міністр внутрішніх справ Аваков.
  • Віцепрем'єр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба замінив на посаді міністра закордонних справ Вадима Пристайка. Пристайко, у свою чергу, став профільним віцепрем'єром з Євроінтеграції.
  • Суспільне зібрало все, що відомо про новий український уряд.
На початок