Перейти до основного змісту
Заяви Гончарука про відставку в Раді нема - Разумков

Заяви Гончарука про відставку в Раді нема - Разумков

Заяви Гончарука про відставку в Раді нема - Разумков
.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук стверджує, що написав заяву про відставку на ім'я голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, але передав її президенту Володимиру Зеленському. Водночас спікер парламенту каже, що в Раді такої заяви наразі нема.

Виступаючи в Раді, Гончарук пояснив, що передав президенту заяву, яка, на його думку, написана відповідно до законів, - на ім'я голови Верховної Ради: "Я передав президенту України заяву про відставку. Її оформлено відповідно до закону України, до Конституції України, написано на ім'я голови Верховної Ради, і президент має право її внести в парламент у будь-який момент".

Після завершення виступу прем'єра Разумков сказав, що такої заяви ще не отримав: "На моє ім'я заяви немає".

Народна депутатка Ірина Геращенко (фракція "Європейська солідарність") висловила невдоволення ситуацією. "Нагадуємо депутатам та представникам уряду, що наша держава називається Україна, а не Російська Федерація. Це в РФ прем’єр-міністр пише заяву на ім’я президента. В Україні, згідно з Конституцією, прем’єр-міністр звертається не до "кур’єра" президента, щоб передати сюди заяву, якщо він хоче подати у відставку, а до Верховної Ради", - сказала вона.

Геращенко нагадала, що на погоджувальній раді фракції домовилися, що прем’єр відповість на запитання, у тому числі щодо виплат, який нарахував собі уряд. "Але прем’єр-міністр втік від цих запитань", - обурилася депутатка.

Вона попросила Разумкова "шанувати парламентаризм і повернути у ВР прем’єр-міністра".

Як відомо:

  • 17 січня прем'єр Гончарук повідомив, що написав заяву про відставку і передав її президенту Володимиру Зеленському. В Офісі президента заявили, що глава держави отримав заяву і розгляне її. Згодом Гончарук коротко виступив у Раді. За його словами, уряд продовжить роботу у штатному режимі до рішення президента щодо заяви про відставку.
  • Відповідно до ст. 15 закону про Кабінет міністрів, прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку. Його звільняють з посади з дня прийняття рішення про відставку на пленарному засіданні Верховної Ради. Після рішення Ради про відставку прем’єра має звільнитися весь склад Кабміну.
  • Згідно із Конституцією, після відставки прем'єра та Кабміну Верховна Рада формує новий склад уряду у визначені Основним законом строки.
  • За українським законодавством, питання про відставку уряду не можна розглядати упродовж року з моменту затвердження програми діяльності Кабміну. Тобто уряд Гончарука має імунітет до жовтня 2020 року.
  • 15 січня мережею почав ширитися звукозапис розмови, де є голос людини, схожий на голос прем'єра Гончарука. На аудіо, серед іншого, людина з голосом Гончарука визнає себе "профаном в економіці".
  • Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що Гончарук зібрався у відставку на тлі скандалу зі "злиттям" в мережу аудіозапису. У Кабміні спростували інформацію про те, що прем'єр-міністр написав заяву про звільнення.
  • Сам Гончарук розповів, чому він "не профан в економіці", а у фракції "Слуга народу" висловилися за розслідування СБУ ймовірного факту прослуховування високопосадовців.

Топ дня
Вибір редакції
На початок