Старший Брат для кожного. Романи Джорджа Орвелла перейшли в суспільне надбання

Старший Брат для кожного. Романи Джорджа Орвелла перейшли в суспільне надбання

Старший Брат для кожного. Романи Джорджа Орвелла перейшли в суспільне надбання

З 1 січня 2021 року всі шість романів і цілий ряд інших творів Джорджа Орвелла, які були опубліковані за його життя, перейшли в суспільне надбання. Це означає, що незабаром нас чекає нова хвиля перевидань робіт британського письменника – про це повідомляє The Guardian.

У Великобританії авторські права зберігаються протягом 70 років після смерті автора. Джордж Орвелл помер у січні 1950 року, і 2020 рік був останнім, упродовж якого права на його твори охоронялися законом.

Тепер твори Орвелла можуть бути вільно перенесені на театральну сцену, кіноекран, адаптовані для виробництва серіалів, відеоігор і т.д.

Відомо, що видавництво Oxford University Press вже планує випустити романи Орвелла в серії World's Classics, а видавництво Flame Tree готує до виходу збірку під назвою "Погляди Джорджа Орвелла на антиутопію", до якої увійдуть дві книги письменника – "Скотний двір" і "1984", уривки з автобіографічного "Фунти лиха в Парижі й Лондоні" та інші твори.

В цілому обсяг творів Орвелла, що перейшли в суспільне надбання, налічує 21 том.

Що відомо

  • Джордж Орвелл – літературний псевдонім письменника, журналіста і публіциста Еріка Артура Блера (1903-1950), відомого своїми антитоталітаристськими та соціал-демократичними поглядами. Автор книг "Скотний двір" та "1984".
  • Орвелла відносять до числа найбільш впливових письменників Великобританії середини та другої половини ХХ століття, а роман-антиутопію "1984" називають зразком жанру.
  • З 1 січня 2021 року в суспільне надбання перейшли твори й інших авторів, зокрема – роман Френсіса Скотта Фіцджеральда "Великий Гетсбі" (1925).

Читайте також

Зима буде довгою: 5 романів, що їх вистачить читати до весни

Видавництво Старого Лева опублікувало книжкові плани на 2021 рік

Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York Times

Вибір редакції

На початок