Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York Times

Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York Times

Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York Times

21 грудня в американському виданні The New York Times розповіли про шахрайську схему в книжковій індустрії, яка полягає в тому, що невідомі в електронному листуванні видають себе за агентів або редакторів і обманним шляхом отримують незакінчені книги. При цьому дотепер незрозуміло, яку вигоду отримують зловмисники – після рукописи просто зникають.

Схема шахрайства проти письменників, їх агентів і видавців з'явилася приблизно три роки тому. Спочатку вона поширилася у Швеції, Тайвані, Ізраїлі та Італії, а у 2020 році дісталася і до США. Найбільша активність зловмисників була зафіксована під час Франкфуртського книжкового ярмарку, яка проходила в жовтні в онлайн-форматі.

Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York TimesЗображення Eli Digital Creative з сайту Pixabay

За допомогою цієї шахрайської схеми вдалося отримати незакінчені версії таких книг, як "Знак для дому" («The Sign For Home») Блер Фелл, "Таке веселе століття" («Such a Fun Age») Кайлі Рід і "Тихіше" ("Hush") Ділана Ферроу. Крім того, серед постраждалих опинилися письменники Маргарет Етвуд, Іен Мак'юен, Ю Несбьо, Майкл Дж. Фокс, Синтія Д'Апрікс Суїні ("Гніздо"), Джеймс Ганнахам і актор Ітан Гоук, який написав роман "Яскравий промінь темряви" ("A Bright Ray of Darkness").

Головними жертвами шахраїв, що розсилають електронні листи з проханням надіслати їм той чи інший твір, стали саме ті, хто працює з ще не опублікованими рукописами. Найчастіше шахраї орієнтуються на публічну інформацію – видавничі анонси, рекламу, новини й т.д., але іноді виказують обізнаність про деталі, які відомі лише вузькому колу посвячених.

Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи – The New York Times

Ця обізнаність шахраїв дозволяє припустити, що вони знають видавничий бізнес зсередини, добре уявляють собі характер відносин між авторами, агентами та видавцями – і знають, який шлях проходить рукопис від заявки до публікації. У повідомленнях шахраї використовують електронні адреси, які практично повністю повторюють адреси агентів або редакторів. Відрізнятися може тільки одна буква в адресі, яку можна побачити, тільки відкривши лист.

Згідно з єдиною правдоподібною теорією, за діями шахраїв стоїть хтось з представників спільноти літературних скаутів – тих, хто безпосередньо пов'язує початківців і вже відомих авторів з міжнародними видавцями або виробниками фільмів та серіалів. Втім, підтвердити цю версію поки не вдалося.

Читайте також

Стало відомо, коли відбудеться 28 Львівський міжнародний BookForum

Рецензія на книгу "Заповіти" Маргарет Етвуд: гіноцид перед Його очима

Які фільми та книжки найчастіше гуглили українці у 2020 році

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше