Катастрофа Ан-26: майже 200 військових виступили на підтримку підозрюваних офіцерів з Чугуєва

Катастрофа Ан-26: майже 200 військових виступили на підтримку підозрюваних офіцерів з Чугуєва

Катастрофа Ан-26: майже 200 військових виступили на підтримку підозрюваних офіцерів з Чугуєва
Суспільне Харків

Військовослужбовці навчальної авіаційної бригади в Чугуєві оприлюднили відкриту заяву з проханням звільнити з-під варти екскомандира військової частини В'ячеслава Глазунова та керівника польотів Олександра Жука, підозрюваних у справі про катастрофу Ан-26. Заяву підтримали військові авіатори з Івано-Франківська та Миргорода.

Про це 24 грудня повідомив начальник регіонального відділення інформагентства Міноборони Армія.Інформ Віталій Саранцев.

За його словами, звернення адресується слідчим органам та Київському апеляційному суду, яких військові просять змінити обрані офіцерам запобіжні заходи у Печерському райсуді Києва.

"Ми категорично виступаємо за об'єктивне, повне та чесне розслідування та всіляко сприяємо його проведенню. В той же час викликає відверте здивування вид запобіжного заходу, який було обрано 22 грудня 2020 року для полковника Глазунова Вячеслава Володимировича. Старшому офіцеру, який присвятив військовій службі 32 роки життя, має нагороди за виконання бойових завдань, має лише позитивні характеристики, після катастрофи не ухилявся та в повному обсязі сприяв проведенню розслідування, обрано найбільш суворий із запобіжних заходів — тримання під вартою без права внесення грошової застави", — йдеться у заяві.

Її підписав Андрій Тварковський, який став командиром бригади після звільнення Глазунова близько місяця тому.

"Офіцерський колектив військової частини А4104 ручається за належну поведінку та своєчасну явку полковника Глазунова за викликом і зобов'язується за необхідністю доставити його в органи дізнання, слідства чи до суду за першою ж про це вимогою", — зазначено у заяві.

Надто суворим автори звернення вважають і запобіжний захід для керівника польотів Олександра Жука, який служить у Збройних силах 27 років.

"В умовах продовження збройної боротьби з країною-агресором на сході України ситуація, коли військовослужбовця, який виконував свої службові обов’язки та сприяє встановленню дійсних причин катастрофи, прирівнюють до відкритого злочинця, що не лише негативно впливає на моральний та бойовий дух окремого військовослужбовця чи підрозділу, а й підриває авторитет Збройних сил України в цілому", – сказано у заяві.

Крім чугуївських військових, звернення підтримали у військових частинах А1349 (Івано-Франківськ) та А1356 (Миргород). Загалом — 194 людини.

Що відомо

  • В авіакатастрофі військового Ан-26 25 вересня загинули 26 людей: 19 курсантів та 7 офіцерів, члени екіпажу. Вижив курсант В'ячеслав Золочевський.
  • 29 вересня у Харкові прощалися з курсантом з Львівщини Віталієм Вільховим, який помер у лікарні. 6 жовтня на площі Свободи у Харкові попрощалися з 25 загиблими.
  • У жовтні Міноборони нарахувало 28 млн грн родичам курсантів, загиблих в авіатрощі. Питання виплат рідним членів екіпажу пообіцяли вирішити пізніше. 28 жовтня уряд назвав причини катастрофи літака Ан-26 на Харківщині: як відреагували родичі.
  • За фактом катастрофи відкрили кримінальне провадження за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).
  • 4 грудня в Офісі Генпрокурора повідомили, що розслідування авіакатастрофи на Харківщині перебуває на завершальній стадії.
  • У грудні у відповідь на запит Суспільного в Міноборони повідомили, що ухвалили рішення про виплату одноразової грошової допомоги родинам п'ятьох членів екіпажу. Питання компенсацій за двох членів екіпажу поки не вирішили.
  • 18 грудня Державне бюро розслідувань України оголосило підозри трьом посадовцям, які можуть бути причетні до авіакатастрофи Ан-26 під Чугуєвом.
  • 22 грудня Печерський райсуд Києва взяв двох офіцерів з Чугуєва під варту, а командувачу Повітряних сил ЗСУ Сергію Дроздову обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

На початок