У Чорногорії в музеї морських суден запрацював аудіогід українською мовою

У Чорногорії в музеї морських суден запрацював аудіогід українською мовою

У Чорногорії в музеї морських суден запрацював аудіогід українською мовою Морський музей Чорногорії / Фото enjourney.ru

У Морському музеї в чорногорському місті Котор почав працювати аудіогід українською мовою.

"Це вже восьмий аудіогід українською мовою, який ми запускаємо у 2020 році. Ми робимо впевнені кроки для просування української мови у світі, зокрема – у найвидатніших світових пам’ятках", – заявила перша леді Олена Зеленська, яка курує проєкт, передає пресслужба Офісу президента.

Голосом аудіогіда стала акторка Київського Молодого театру Олена Узлюк. Надалі планується запустити україномовні аудіогіди в Колізеї (Рим), на автобусному маршруті Вільнюс – Тракай, Тракайський замок (Литва).

Як відзначається, морський музей у Которі відомий своєю колекцією старих морських суден і парусних шлюпок, однією з найбагатших колекцій зброї колишньої Югославії, а також Морською бібліотекою, яка налічує понад 16 тисяч книг.

У 2019 році Чорногорію відвідали майже 100 тисяч українців.

Що відомо

  • Перша леді України Олена Зеленська вперше взяла участь у щорічній нараді послів, де заявила, що за 2020 рік Україна впровадила сім аудіогідів у всесвітньо відомих музеях різних країн. Про це йдеться у повідомленні на сайті голови держави.
  • У червні 2020 року український аудіогід з'явився у віденському музеї "Альбертіна". Ініціативу реалізували в рамках проєкту "Українськомовні аудіогіди для Альбертіни"
  • У листопаді Кабінет міністрів виділив 756 тисяч гривень на ініціативу дружини президента на створення україномовних гідів у лондонському Тауері та Версальському палаці. Гроші планували залучити із зекономлених видатків на двох бюджетних програмах Міністерства закордонних справ.
  • У жовтні стало відомо, що Олена Зеленська підпише меморандум про запровадження у музеях Британії аудіогідів українською мовою у Лондоні
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше