Кабмін виділив майже мільйон гривень на україномовні аудіогіди в Тауері та Версалі

Кабмін виділив майже мільйон гривень на україномовні аудіогіди в Тауері та Версалі

Кабмін виділив майже мільйон гривень на україномовні аудіогіди в Тауері та Версалі АР

Кабінет міністрів виділив 756 тисяч гривень на створення україномовних гідів у лондонському Тауері та Версальському палаці. Гроші візьмуть із зекономлених видатків на двох бюджетних програмах Міністерства закордонних справ. Кошти виділили з інціативи дружини президент Олени Зеленської.

Відповідне розпорядження уряд ухвалив під час засідання без обговорення.

Так, своїм рішенням Кабмін зменшив обсяг видатків за програмою "Реалізація МЗС повноважень з проведення зовнішньої політики України, організація і контроль за діяльністю закордонних дипустанов України" на 597,081 тис. грн, а обсяг видатків на програму "Забезпечення головування України у міжнародних інституціях" - на 159,519 тис. грн

Водночас на програму "Фінансова підтримка забезпечення міжнародного позитивного іміджу України, забезпечення діяльності Українського інституту, заходи щодо підтримки зв'язків з українцями, які проживають за межами України" виділено додатково 756,6 тис. грн.

Як зазначено у пояснювальній записці до документи, гроші були зекономлені через скасування короткотермінових відряджень на тлі пандемії коронавірусу та закінчення у червні терміну членства України у Виконавчій раді із заборони хімічної зброї.

За даними пресслужби Офісу президента, Зеленська ще 10 листопада повідомляла про підготовку україномовних аудіогідів для Колізея, Версаля та ізраїльського Яд Вашем.

"Аудіозаписи для Колізею вже готові та передані для інтеграції в систему аудіогідів музею, а з Версалем та Яд Вашемом днями підписано відповідні меморандуми", - повідомили у пресслужбі ОПУ.

Меморандум про співпрацю з Версалем має бути укладено у листопаді.

Що відомо

  • Національний музей Голодомору-геноциду в межах проєкту "Аудіогід для кожного" записав екскурсії 33 мовами світу.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше