Коли Україна може отримати вакцину від COVID-19. Заява міністра охорони здоров'я

Коли Україна може отримати вакцину від COVID-19. Заява міністра охорони здоров'я

Коли Україна може отримати вакцину від COVID-19. Заява міністра охорони здоров'я
. АР

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляє, що Україна веде перемовини про постачання вакцини від COVID-19 з COVAX, а також з німецькою фармацевтичною компанією Pfizer. За його словами, Україна може отримати вакцину наприкінці першого – на початку другого кварталу 2021 року.

Про це Степанов розповів 4 грудня під час виступу у Верховній раді.

"Тривають перемовини, зокрема, і з Pfizer. Розраховуємо їх отримувати, починаючи з другого кварталу 2021 року", – зазначив міністр.

За його словами, завдяки програмі COVAX Україна має отримати близько 8 мільйонів доз вакцини від COVID-19. Зокрема, перемовини про постачання вакцини ведуться із компанією Moderna.

"Україна отримає вакцину, близько 8 млн доз з ініціативи COVAX. До 7 грудня у нас підписання відповідних документів. Я думаю, що термін отримання цієї вакцини – це кінець першого – початок другого кварталу", – зазначив він.

Водночас, за словами Степанова, нині МОЗ не розглядає можливості застосування російської вакцини "Спутник V" на території України.

"Ми передбачили, що будемо закуповувати тільки ті вакцини, які прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Те, що стосується російської вакцини – не існує даних про проходження третьої стадії клінічних випробувань", – наголосив Степанов.

За його даними, російська вакцина лише зараз проходить третю стадію випробувань.

" "Ми можемо говорити що на території країни для наших пацієнтів тільки ті вакцини, які є безпечними. Безпечними є тільки ті вакцини, які пройшли усі стадії клінічних випробувань. Поки не пройдена третя стадія клінічних випробувань, на мою думку, немає про що говорити", – підсумував міністр.

Що відомо

  • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що уряд рекомендуватиме запровадити жорсткий тритижневий карантин від початку 2021 року.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що транспорт в Україні працюватиме навіть у разі запровадження жорсткого карантину.
  • У Moderna заявили, що їхня вакцина від COVID-19 забезпечує імунітет щонайменше на 3 місяці.
  • Вакцина від COVID-19 виробництва компанії Pfizer і BioNTech завершила випробування, проявивши ефективність у 90% випадків застосування. ЄС оголосив про готовність придбати 300 мільйонів доз.
  • Британія затвердила вакцину Pfizer для широкого використання.
  • Американська фармацевтична компанія BioNTech та її європейський партнер Pfizer звернулися до Європейського агентства з лікарських засобів для реєстрації вакцини від COVID-19 власного виробництва на території країн Європейського Союзу.
  • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
  • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.
  • За словами Ляшка, планується використання вакцини фірми AstraZeneca та американської Novavax. Кожній країні буде поставлятися препарат одного типу.
На початок