В обласному шпиталі Кропивницького бракує 70% обладнання для лікування хворих на COVID

В обласному шпиталі Кропивницького бракує 70% обладнання для лікування хворих на COVID

В обласному шпиталі Кропивницького бракує 70% обладнання для лікування хворих на COVID Суспільне: Кропивницький

В обласному госпіталі для ветеранів війни у Кропивницькому будують кисневу станцію. Шпиталь готують до прийому хворих на COVID. Аби відповідати стандартам Національної служби здоров’я щодо лікування людей з коронавірусом, у госпіталі не вистачає 70% обладнання і 10 лікарів, – розповів головний лікар Геннадій Сябренко.

За вимогами, киснем мають бути забезпечені 80% ліжок госпіталя. Наразі підводка кисню є лише у реанімаційному відділенні, воно розраховане на 10 ліжок, – сказав завідувач відділення Микола Олійник.

У Кропивницькому в обласному госпіталі будують кисневу станціюСуспільне: Кропивницький

Киснем мають забезпечити 80% ліжок. Наразі підводка кисню є лише у реанімаційному відділенні

Інженер госпіталю Андрій Переверзєв розповів, що підрядник розпочав будувати кисневу станцію. Коли завершить – не знає. "На кисневій рампі буде знаходитись 10 балонів. Згідно робочого проекту, по внутрішнім стінам буде проводитись і монтуватися пластикові короби, в яких буде прокладатися киснева магістраль", – розповів інженер.

У Кропивницькому в обласному госпіталі будують кисневу станціюСуспільне: Кропивницький

Підрядник розпочав будувати кисневу станцію. Коли завершить – інженер госпіталю не знає

Кисень із кисневого концентратора відрізняється від кисню з магістралі, – каже Микола Олійник: "Кисневий концентратор генерує кисень з повітря. Він видає до 93% кисню. Іноді такого недостатньо. Кисень з кисневої станції більш очищений і більш концентрований – до 99-100% кисню".

Заступниця головного лікаря Олена Беденко сказала, що наразі можуть лікувати одночасно до 10 хворих на коронавірус. Треба забезпечити лікування 210 людям – на таку кількість розрахований госпіталь. "Є три апарати ШВЛ, – говорить Олена Беденко, – але зараз задіяти можемо два, бо один – для операційної. Реанімаційне відділення розраховане на 10 ліжок. Одночасно в ньому можуть перебувати 6 хворих. Під цю кількість хворих розраховані і апарати ШВЛ, і обладнання для респіраторної підтримки, обладнання для цілодобового моніторингу функцій пацієнта. Це для 6, максимум 10 пацієнтів. А нам треба для 210. Щоб повністю запуститися, потрібно біля 30 мільйонів гривень".

Окрім обладнання, не вистачає 10 лікарів – інфекціоністів, терапевтів та анестезіологів. "Тому що для нашого терапевтичного відділення така кількість терапевтів була непотрібна", – сказала Олена Беденко.

Що відомо

  • Госпіталь у Кропивницькому – один із 12 медзакладів області, які облаштовують під лікування людей з коронавірусом. За словами головного лікаря госпіталю Геннадія Сябренка, нині тут очікують постанову від Уряду, щоб отримати фінансування від НСЗУ на лікування хворих з коронавірусом.
  • Директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко говорить, що на кожні 20 ліжок буде 1 команда з трьох лікарів: "Три заробітні плати – це те, що зараз фінансує НСЗУ. В пакет входить і засоби індивідуального захисту, і медикаменти. З приводу кисню – окрема історія, забезпечують власники, в даному випадку це ми. Ми комбінуємо ситуацію – закупівлю кисневих концентраторів, який можна давати пацієнту біля ліжка, і окремо підсилюємо потужність закладу – на енергоживлення, оскільки збільшуються витрати, на кисневу станцію".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди