Росія планувала вбивство гендиректора Rheinmetall за допомогу Україні — CNN

Росія планувала вбивство гендиректора Rheinmetall за допомогу Україні — CNN

Паппергер з Rheinmetall хотіла вбити Росія
Армін Паппергер, генеральний директор німецького виробника зброї і постачальника автомобілів Rheinmetall, виступає на віртуальній пресконференції в Дюссельдорфі, західна Німеччина, 14 березня 2024 року. Getty Images/AFP/INA FASSBENDER

Росія планувала вбити генерального директора німецького збройового концерну Rheinmetall Арміна Паппергера. США та Німеччина запобігли цьому.

Про це повідомило CNN із посиланням на поінформовані джерела, зокрема 5 високопосадовців США та інших країн Заходу.

На початку 2024 року розвідка США виявила що російський уряд планував вбивство Паппергера як очільника німецького виробника зброї, що виробляв артснаряди і військову техніку для України.

За словами джерел, цей замах був одним із серії планів РФ ліквідувати керівництво оборонної промисловості по всій Європі, яке військово підтримувало Україну. План проти Паппергера був найближчим до виконання.

США попередили служби безпеки Німеччини, і ті зірвали змову.

Готовність Росії вбивати приватних осіб — сигнал західним чиновникам, що Кремль готовий далеко зайти в тіньовій війні на Заході, пише видання.

"Паппергер був очевидною мішенню: його компанія Rheinmetall є найбільшим і найуспішнішим німецьким виробником життєво важливих 155-мм артилерійських снарядів, які стали вирішальною зброєю в українській війні", — ідеться в матеріалі CNN.

До того Rheinmetall відкриває в Україні завод з виробництва бронетехніки, що, за словами одного з джерел, викликає глибоке занепокоєння в Росії.

Речниця Ради нацбезпеки США Едрієн Вотсон заявляла, що дії РФ не перешкодять членам НАТО продовжувати підтримувати Україну.

Співпраця України та Rheinmetall

4 грудня 2023 року стало відомо, що Rheinmetall отримав замовлення на виробництво і постачання Україні артилерійських снарядів на суму близько 142 мільйони євро. Боєприпаси будуть поставлені у 2025 році.

17 лютого 2024-го Rheinmetall повідомила, що відкриє в Україні завод з виробництва артилерійських боєприпасів.

У травні гендиректор німецької компанії заявив, що оборонний концерн планує створити в Україні ще одне підприємство, яке вироблятиме системи ППО.

10 червня в Україні розпочав роботу перший цех Rheinmetall з ремонту і виробництва бронетехніки. Підприємство створили спільно з Укроборонпромом.

12 червня компанія на Конференції з відновлення України в Берліні домовилася з Києвом про початок виробництва бойових машин піхоти Lynx. Перші машини будуть готові вже цього року.

Крім цього, Rheinmetall передасть Україні новий танк ППО Frankenstein, який може збивати ракети та дрони. Також концерн отримав рекордне замовлення на 155-мм снаряди, частину з яких передадуть Україні.

На початок