Передвиборна агітація кандидатів на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня, закінчується о півночі 23 жовтня. В останній день перед виборами має бути "день тиші".
Згідно з виборчим законодавством, 22 жовтня востаннє мали бути оприлюднені соціологічні опитування та рейтинги. До 19 жовтня виборці мали змогу змінити свої дані. У суботу, 24 жовтня, заборонена будь-яка агітація кандидатів, це саме стосується і громадян.
Зокрема, заборонено:
- проводити масові акції (збори, мітинги, пікети тощо) від імені партій та кандидатів;
- публічно оголошувати про підтримку партією чи окремими кандидатами проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач тощо;
- закликати голосувати (або не голосувати) за певну політсилу або кандидата;
- публікувати чи поширювати іншим чином результати дослідження громадської думки щодо виборів.
У день голосування – 25 жовтня – ці правила також діють.
Читайте також: Головні дати місцевих виборів-2020 в Україні: хроніка
За агітацію в день тиші або в день місцевих виборів передбачено штрафи у розмірі від 850 до 1 360 грн для посадових осіб та від 510 до 850 грн – для інших громадян.
Напередодні у МВС повідомили, щайже всі політичні партії нехтують вимогами виборчого законодавства напередодні місцевих виборів в Україні. Загалом, за даними правоохоронців, через це порушено вже 508 кримінальних справ.
Що відомо
- Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
- У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
- У ЦВК повідомили, що понад 28 мільйонів громадян України матимуть право голосувати на місцевих виборах.
- Суспільне зібрало сім запитань про передвиборчу агітацію на місцевих виборах.
Читайте також:
Експерт назвав причини, які ускладнять підрахунок голосів на виборах