Головні дати місцевих виборів-2020 в Україні: хроніка

Головні дати місцевих виборів-2020 в Україні: хроніка

Головні дати місцевих виборів-2020 в Україні: хроніка

25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори, на яких ми будемо обирати представників місцевих органів влади та міських голів. Суспільне розповідає про головні етапи виборчого процесу – радимо зберегти цей календар, щоб не пропустити нічого важливого.

5 вересня – Початок виборчого процесу

30 серпня на черговому засіданні Центральна виборча комісія (ЦВК) оголосила початок виборчого процесу місцевих виборів із 5 вересня 2020 року.

до 6 вересня – Подання документів

Подання до ЦВК документів політичних партій про участь у місцевих виборах. Виборчі комісії мають зареєструвати кандидатів чи відмовити їм у реєстрації не пізніше як на 5-й день із моменту отримання від них усіх документів.

до 9 вересня – Перелік партій

На сайті ЦВК мають оприлюднити перелік партій, які ухвалили рішення про участь у місцевих виборах.

До 10 вересня – Грошова застава

Встановлення розміру грошової застави для виборчих округів усіх рівнів: сільського, селищного, районного в місті, міського, районного та обласного. Грошова застава повинна слугувати фільтром для тих кандидатів, чиї наміри не відповідають серйозності виборної посади, а також запобігати зловживанню ними та партіями виборчими правами.

10 вересня – Зміна виборчої адреси

Останній день зміни громадянами виборчої адреси. Українці вперше здобули можливість змінити місце голосування на виборах місцевих депутатів і мерів. Ми детально пояснювали, як це можна зробити.

15-24 вересня – Офіційне висунення

10 днів мають партії для того, щоб висунути і подати до окружних комісій документи для реєстрації власних кандидатів. На цих виборах у містах, де мешкають більше 10 тисяч виборців, можна балотуватись у депутати тільки від партій. Люди голосуватимуть і за партійні списки, і за конкретного кандидата від партії в ньому. Право проводити офіційну агітацію кандидати мають тільки після реєстрації.

30 вересня – Представники до складу комісій

Дедлайн для подання кандидатами своїх представників до складу дільничних комісій. Саме вони проводитимуть голосування і рахувати бюлетені. Їх мають сформувати до 9 жовтня.

До 2 жовтня – Оприлюднення відомостей про реєстрацію

Не пізніше як за 22 дні до дня голосування (до 2 жовтня 2020 року включно) ТВК оприлюднює відомості про реєстрації кандидатів та інформацію про них у визначений нею спосіб. Так само ці дані розміщують на офіційному сайті ЦВК.

5 жовтня – Останній термін для відмови

Останній день, коли кандидати можуть відмовитись від балотування.

до 7 жовтня – Затвердження тексту виборчого бюлетеня

Він повинен містити назву місцевих виборів, дату місцевих виборів, а в разі проведення повторного голосування – зазначення "повторне голосування" та дату його проведення, означення виборчого округу, номер виборчого округу (за наявності), а також позначені місця для номера виборчої дільниці, печатки дільничної виборчої комісії.

до 9 жовтня – Утворення ДВК

Дільничні виборчі комісії утворюються не пізніше як за 15 днів до дня виборів. Право подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій мають: місцеві організації політичних партій, кандидати у депутати в одномандатних виборчих округах і кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости.

до 13 жовтня – Список виборців

Дільнична виборча комісія передає до звичайних виборчих дільниць попередній список виборців з метою подальшого виготовлення іменних запрошень на вибори. Поширення цих запрошень має відбутись до 15 жовтня.

до 14 жовтня – Міжнародні спостерігачі

До цього дня включно (не пізніше як за сорок днів до дня голосування) іноземні організації можуть подавати документи для реєстрації міжнародними спостерігачами.

до 22 жовтня – Реєстрація спостерігачів

Дозвіл мати офіційних спостерігачів на виборах можуть отримати громадські організації, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстровані в установленому законом порядку.

23 жовтня – 20:00 25 жовтня – Заборона публікувати рейтинги

Заборона соціологічної діяльності, спрямованої на оприлюднення результатів опитування громадської думки, пов’язаної з виборами.

23 жовтня – Завершення агітації

Передвиборча агітація закінчується о 24-й годині останньої п’ятниці, що передує дню голосування.

24 жовтня – День тиші

День тиші, агітація заборонена. Детальніше про передвиборчу агітацію читайте в окремому матеріалі за посиланням.

25 жовтняМісцеві вибори

День виборів: із 8:00 до 20:00. Це буде перше голосування за новими правилами, новим бюлетенем та з обов’язковим дотримання гендерної квоти у виборчих списках партій.

Обиратимуть депутатів місцевих рад (сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах), а також міського голову Києва та голів майже усіх міст, сіл і об’єднаних територіальних громад (ОТГ), окрім низки ОТГ Донецької та Луганської областей, на території яких неможливо провести місцеві вибори.

до 3 листопада – Підсумки голосування

Територіальна виборча комісія встановлює підсумки голосування, передає ДВК виборчі бюлетені, складає протокол про підсумки голосування на відповідних місцевих виборах і транспортує його разом з іншою документацією до виборчої комісії, яка встановлює результати таких виборів.

15 листопада – Другий тур виборів мерів

Приблизна дата проведення другого туру виборів мерів у містах з понад 75 тисячами виборців. Якщо жоден кандидат 25 жовтня не набере понад 50% голосів, то до другого туру виходять два лідери. Закон вимагає провести другий тур протягом трьох тижнів від встановлення результату першого.

Читайте також

Місцеві вибори-2020. Підкуп виборців та його види

Що таке адмінресурс та де його застосовують

7 головних питань про місцеві вибори-2020. Як проголосувати та кого обираємо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди