ЦВК звернулася до обладміністрацій Донбасу щодо місцевих виборів. Коли вони можуть відбутися

ЦВК звернулася до обладміністрацій Донбасу щодо місцевих виборів. Коли вони можуть відбутися

ЦВК звернулася до обладміністрацій Донбасу щодо місцевих виборів. Коли вони можуть відбутися
. Суспільне Миколаїв

Центральна виборча комісія звернулася до Донецької та Луганської обласної державної адміністрації щодо проведення місцевих виборів на окремих територіях цих областей 28 березня 2021 року.

"ЦВК звернулась до Донецької та Луганської ОДА щодо можливості організації підготовки та проведення перших місцевих виборів 28 березня 2021 року на окремих територіях цих областей", — йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

Згідно з ним, комісія звернулася також до обласних військово-цивільних адміністрацій стосовно надання не пізніше 12:00 15 січня 2021 року висновків щодо можливості організації підготовки та проведення вборів. Так, до переліку таких громад входять 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського і Покровського районів Донецької області та 8 – Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

Раніше комісія встановила неможливість проведення перших виборів депутатів.

"Таким чином перші місцеві вибори 25 жовтня 2020 року у вказаних територіальних громадах не було проведено. А відтак – виборчі права громадян не реалізовані", — заявили у ЦВК.

У відомстві додали, що комісія повинна ухвалити рішення про призначення виборів 28 березня 2021 року не пізніше 17 січня.

Що відомо

  • Україна пропонувала повністю припинити конфлікт на Донбасі та демілітаризувати ОРДЛО на початку 2021 року, щоб створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.
  • У Міністерстві закордонних справ назвали чотири умови, за якими місцеві вибори в ОРДЛО можуть відбутися.
На початок